Rüyada Kabeyi Görmek Nedir? Kabe Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kabeyi Görmek Nedir? Kabe Görmek Ne Anlama Gelir?

da Kabeyi görmek, diğer rüyalarda görüldüğü gibi çeşitli manaları bulunuyor. Rüyada kabe görmek bazen namaza işaret sayılır. Çünkü namaz kılanların kıblesidir. Bazen da Kabe cennete çağrışım yapar. Çünkü Allah'ın evidir. Ayrıca Kabe mevsim, cemaat ve yüksek makamlar anlamına da gelmektedir.

Rüyada Kabeyi görmek, şerlerden sakınmaya, hayırlı amellere, evlenmeye, emniyet ve güvene işaret eder.

Bir kimse rüyada Kâbeyi görse, rüya sahibinin hayırlı bir iş yapacağına işaret sayılır. Ya da o kişinin işlemeyi arzuladığı kötü bir işten sakınılacağına yorumlanır. Rüyada Kâbeye girdiğini görmek ise, rüyayı görenin yüksek bir zat tarafından karşılanacağına hükmedilir.

Rüyada Kabeyi Görmek Anlamı ve Yorumu

Bir kimse rüyada kabe de olduğunu ve kıblenin duvarlarından birinin yıkıldığını göres, bir devlet büyüğünün öleceğine yorumlanır. Rüyada, Kâbe'ye varıp orada hac ile ilgili bir şey yaptığını görmek, rüya sahibinin dinine çok bağlı olduğuna işaret sayılır. Kabe'de namaz kıldığını görmek ise, o kişinin her isteğinin kabul edileceğine işarettir.

Kabe; Şerlerden sakınmaya, hayırlı amellere, evlenmeye, emniyet ve güvene, hacca gitmeye, Kur'an ve sünnete; kendisine uyularak hidayet bulunan salih ebeveyne, gerçek alim, evliya ve mürşide yahut cennete, Rüyada Kabe de namaz kılmak yönetimden iyilik görmeye, düşmanın şerrinden emin olmaya, Kabe'ye bakmak esenlik ve huzura işarettir.

Rüyada kabeyi görmek, hacca gitmeye, Kur'an ve Sünnet'e, kendilerine uyularak hidayet üzere olunan salih ebeveyne işaret eder.

Bir kimse rüyada Haca gitmiş olduğunu ve orada öldüğünü görse, rüya sahibinin şehid olacağına hükmedilir. Şayet bir kimse rüyada meleklerin, gökten inip Kâbe'yi temelinden kaldırıp başka bir yere koyduklarını görse, o yerde bir felaketin veya bir fitnenin çıkacağına işaret sayılır.

Rüyada kabe görmek, mevsimlere, kentin geniş sokak ve caddelerine, birliktelikleri hayır üzere olan topluluklara işaret eder.

Bir kimse rüyada, Kâbe'nin üzerine çıktığını ve orada namaz kıldığını görse, rüya sahibinin dininden çıkıp günahkâr olacağına işaret sayılır. Şayet Hatmi Şerife girdiğini ve orada namaz kıldığını görürse, rüyayı görenin her isteğinin Yüce Allah tarafından kabul edileceğine hükmedilir.

Kabe, cennete de işaret eder. Rüyada Kabeyi görmek, ilmiyle amel eden gerçek âlime, evliyaya ve kâmil bir mürşide işaret eder.

Rüyada Kabe Görmek ile ilgili yapılan İslami tabirler

Bir kimse rüyada Kâbe'yi ziyarette bulunduğunu ve orada abdest bozduğunu görse, rüya sahibinin yahut sinin büyük bir felâketle karşı karşıya geleceğine işaret sayılır.

Rüyada Kabeyi kendi evinde olduğunu görmek, rüya sahibinin daima rahat ve huzur içinde bir ömür süreceğine yorumlanır. Şayet Kâbe'nin şeklinde kötü bir değişiklik olduğunu görse, rüya sahibinin hayrına yorumlanmaz.

Bir kimse rüyada Kâbe'ye yönelmiş olduğunu görse, rüyayı görenin din ve dünyasını ıslâh edecek bir şeye yöneleceğine, çevresinde hayırla anılacağına işaret sayılır. Şayet rüyada Kâbe'yi pis olduğunu görürse, rüya sahibinin kötü işlere bulaşacağına işarettir.

Kâbe'de namaz kılmak, devlet yönetiminden iyilik görmeye, düşmanın şerrinden emin olmaya işarettir.

Kâbe'ye bakmak, esenlik ve huzura işarettir.

Rüyada Kâbe'nin bir duvarının yıkıldığını görmek, dinî bir önderin vefatına işarettir.

Rüyada Kabeyi adabına uygun olarak tavaf ettiğini görmek, farz ibadetleri hakkıyla yerine getirmeye, sözünü tutmaya işaret eder.

Kâbe'de yanlış ve uygunsuz bir iş yaptığını görmek, sünnete aykırı hareket etmeye işarettir.

Rüyada Kâbe'nin kendi evine veya başka yere geldiğini görmek, o ev ve yer için sürekli itibara, şeref ve devlete işarettir.

Kâbe'nin harap olduğunu görmek, namazı terk etmeye, namazları özensizce kılmaya, tadil-i erkânı (namazın edep ve kurallarını) ihmal etmeye işarettir.

Rüyada Kâbe'ye doğru yöneldiğini görmek, din ve dünyasını ıslah etmeye, hayra ve esenliğe ulaşmaya işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
617 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi