Rüyada Kurbağa Görmek

Rüyada Kurbağa Görmek

Rüyada canlı zıplayan büyük bir kurbağa görmek, ibadet ehli kimselere işaret eder. kurbağayı yakalamak ise menfaat elde etmektir. Rüyada kurbağaları beslemek yüklü miktarda para elde etmeye, kurbağa yemek sağlığın bozulmasına, kurbağayı ezmek yada öldürmek ise kendi kendinize zarar vereceğinize yorulmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Kurbağa Görmenin Anlamı ve Yorumu

Günümüz rüya yorumcularına göre rüyada kurbağa görmek aile hayatında mutluluk, kısmet, bolluk-bereket, çocuk anlamlarına gelir. Servet sahibi olmak, iş hayatında değişiklikler şeklinde de yorumlanır. Rüyada kurbağa görmek genel anlamda; çevrenizde beğenilme arzusunda olan bir kadın olduğuna işaret eder.

Kimi rüya tabircilerine göre kurbağa rüyası Allah'u Teâlâ'nın emirlerini yerine getirmeye çalışan adama delalet eder. Geçimini sudan kazanan kimsenin rüyada beyaz kurbağa görmesi, hayra ve berekete işaret etmektedir. Beyaz kurbağa rüyası kulluk vazifelerini yerine getiren kimseye, komşularına zararı dokunmayan, temiz ve mütevazi bir insana işaret eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Kurbağa Görmek Neye İşarettir?

Bir kimsenin rüyasında kurbağa görmesi, âbid ve Allahu Tâlâ'nın emirlerini yerine getirmeye çalışan adama delâlet eder.

Rüyada kurbağa eti görmek, dostlardan menfaate, kurbağa ile konuşmak, hayır ve berekete işarettir.

Rüyada birçok kurbağayı bir yerde görmek, hayır ve berekete delâlet eder. Bir kurbağa bulduğunu görmek, hayırlı ve faziletli bir zat ile sohbete delâlet eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada kurbağa yavrusu görmek, dindar, kendi halinde, hoşsohbet ve çevresi tarafından sevilen bir kimse olarak tanımlanır. Ayrıca, alçak gönüllü evin düzenini sağlayan uyumlu bir eş olarak da yorumlanır. Kurbağa yavrusu bazen hayır ve berekete işaret sayılır. Kimi zaman da sevgiyi yahut ailenin mutluluğuna çağrışım yapar.

Bir kimse rüyada kurbağa eti yerse, rüya sahibinin dostlarından yardım göreceğine işaret eder. Eğer kurbağa ile konuştuğunu görürse, o kimsenin şansının açıldığına, hayır ve berekete kavuşacağına hükmedilir. Şayet rüyada kurbağanın bağırdığını duyduğunu görürse, gelecek bir felakete uyan sayılır.

Bir kimse rüyada kurbağaya rastladığını ve kurbağanın ondan kaçmadığın görse, rüya sahibinin değerli, kültürlü bir kimse ile dostluk kuracağına ve ondan büyük yararlar göreceğine hükmedilir. Eğer toplu halde gördüğü kurbağa sürülerinin bir şehre indiğini görürse, o şehre yakın bir zamanda büyük bir gazabın ineceğine işaret sayılır. Rüyada kurbağa avlamak ise, güçsüz düşmanı yok etmeye yorumlanır.

Rüyada kurbağa yediğini görmek, bir mülke mâlik olmağa delâlet eder.

Rüyada kurbağaları avladığını görmek, emsal ve akranlarını kahretmeye alâmettir. Bazı kere de kurbağa görmek, hür, temiz, mütedeyyin, gönlü alçak ve hiç kimseye eziyet vermeyen iyi bir hanıma delâlet eder.

Bazı kere de bu rüya, hür, temiz, mütedeyyin, gönlü alçak ve hiç kimseye eziyet vermeyen iyi bir hanıma işaret eder. Kulluk vazifelerini yerine getiren kimseye; kimseye zararı dokunmayan, temiz ve mütevazi bir kadına tabir olunur.

Eğer rüyanızda kurbağa gördüyseniz, çok yakın bir dostunuz olduğuna işaret eder. Bu çok seviyeli ve akıllı arkadaşınız, size her zaman öğüt vermeye hazır. Onun dediklerini ciddiye alın.

Rüyada kurbağa görmek ne anlama gelir?

 • Rüyada kurbağalar bulmak, hayırlı ve faziletli bir zat ile sohbete delalettir.
 • Rüyada kurbağayı yemek, bir mülke malik olmaya delalet eder.
 • Rüyada kurbağanın eti; dost, akraba ve yakınlarından az bir menfaate yahut mülke nail olmaya işarettir.
 • Kurbağa ile konuşmak, hayır ve berekete işarettir.
 • Rüyada kurbağaların sesi duymak insanlar tarafından övüneceğinize yorumlanır. Kurbağa sesi dosttan gelecek haberdir. Denilmiştir ki Rüyada kurbağanın sesi işitmek bela ve felakete delildir.
 • Kurbağa yakalamak; dinin yasak ettiği şeylerden sakınan ve din buyruklarını olduğu gibi yerine getiren (zahit) bir kimseyle arkadaş olacağınıza işarettir.
 • Kurbağa yakalamak; Dini vazifelerini yerine getiren biriyle arkadaş olacağınıza işarettir.
 • Rüyada zıplayan kurbağa görmek: Birileri tarafından izlendiğinize işaret eder.
 • Kurbağa tarafından ısırılmak; zahit birinden yana zarar göreceğinizi ifade eder.
 • Suda kurbağa yakalayıp karaya atmak; Zahit birine zulüm edeceğinize işarettir.
 • Kurbağalarla beraber olduğunu görmek komşu ve yakınlarıyla güzel sohbet etmeye işarettir.
 • Rüyada kurbağaları avlamak; emsal ve akranlarını alt etmeye alamettir.
 • Rüyada birçok kurbağayı bir yerde görmek, hayır ve berekettir.
 • Rüyada bulmak, hayırlı ve faziletli bir zat ile sohbete delalettir.
 • Rüyada Kurbağaya rastlamak faziletli, salih bir kimse ile anlaşmaya delalet eder.
 • Kurbağayı zıplarken görmek, birileri tarafından izlendiğine yorumlanır.
 • Rüyada kurbağayla konuşmak; hayır ve berekete işarettir.
 • Rüyada birçok kurbağayı bir yerde görmek, hayır ve berekete yorulur.

Günümüz tabircilere göre ise kurbağa rüyası yüklü miktarda para elde etmek olarak tabir edilmiştir. Kurbağa görmek, size sevmediğiniz ve onun da size karşı kini ve nefreti olan bir kadın tarafından fenalık gelebileceğine işarettir,

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen Rüyaya puan verin!
425 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi