Rüyada Çiçek Görmek

Rüyada Çiçek Görmek

da çiçek görmek, gönül açıcı, sevinçli haber ve gelişmelere; lezzetli şeylere ve huzurlu bir hayatın işaretidir. Rüyada bekarın başında çiçekten taç görmesi evlenmesine, kadının çiçek görmesi hamilelikle gelecek sevince işarettir. Rüyada taze çiçek görmekşiddet ve üzüntüden kurtulmaya, değişik renkte çiçekler farklı sevinç sebeplerine yorumlanır.

Rüyada Ağaç çiçeği kişiyi doğru yola kılavuzlayan sağlam inanca yahut hayırlı bir insana, çiçek döllenme tozu rızka, hamileliğe ve hastanın şifa bulmasına, çiçeklerin kökünden kesilmiş olduğunu görmek üzüntü ve kedere, sarı renkli, papatya türü çiçek devamı olmayan varlığa, kısa sürün mutluluğa ve küçükken ölecek çocuğa, Kabak, karpuz vb. çiçeği görmek içinde bulunduğu konum ve tercihlerinde sebat etmemeye, Solgun çiçek gönül sızısına delalet eder.

Rüyada çiçek görmek iyi ve çok şanslı bir haberdir. Kurumuş bir çiçek geçici bir üzüntüyü gösterir. Çiçekçi dükkanı mutlu bir ilişkiye işarettir. Çiçek sulamak işlerinde başarılı olacağını belirtir.

Hayra yorulur. Rüyada çiçek görmek güzel ve size şans getirecek bir haber demektir. Kadınlar için hamileliği işaret eder. Eğer çiçekler kurumuş ise bu, üzüntünün, sıkıntının işaretidir.

Çiçekli taç taşımak evlilik yapmak ve dünya nimetlerine kavuşmaya işarettir. Çiçekçi dükkânı güzel ve mutlu bir ilişkinin haberidir. Bir demet çiçek, uzak ve zengin bir nızdan size miras kalacağına işarettir. Çiçek sulamak yaptığı işlerde başarı kazanmak anlamındadır. Kısmet, ferahlık, mutluluk, murat, ferahlık, huzur olarak yorumlanır. Çiçekler saf, temiz aşkla da ilgisi vardır. Çiçeklere göre de yorumlanır.

Rüyada adını hiç işitmediği ve kendisin de görmediği bir çiçeği görmek, iki şekilde yorumlanır: Biri, çeşitli kıyafette ve bilmediği insanlarla tanışacağına, diğeri çeşitli renklerle donanmış çiçeklerle dokunmuş kumaş.

Güzel kokulu bir çiçek ne renkte olursa olsun, hayırla yorumlanır. Kokusuz çiçek güzelse, rüya sahibinin hayatınınn güzel ve devamlı olacağına, çiçek solmuş ve pörsümüş ise dünyasının son bulduğuna delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Kişinin rüyada çiçek görmesi, hayra işarettir. Bekâr bir kimse, rüyada çiçek görse, bu rüya, o sahsın evleneceğine işarettir. Rüyada renkleri değişik olan çiçekleri görmek, dünya ve dünya içindeki taze ve hoş şeylere işarettir.

Rüyada ağaç çiçeği görmek: insani din ve dünya islerinde irşat eden bir kişi ile tabir edilir. Rüyada kırmızı karanfil görmek, iffetli ve terbiyeli bir hanıma işarettir. Yerden kırmızı karanfil aldığını gören kimse akrabası çok zengin, güzel ve görgüsü çok olan bir hanim alır.

Bir demet çiçek görmek, uzak ve zengin bir akrabanızdan size miras kalacağına işarettir. Eğer çiçekler kurumuş ise, bu, üzüntünün, sıkıntının işaretidir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
2862 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi