Sitede 2239 kişi varaçıkAğrıaçık3.7°C

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hamile olduğunu görmek; sürprizlere, malının artacağına, öğrenmek; övülmeye, sevince, iyi habere yorulur. Rüyada hamile olmak dünya malı ve nimete işarettir. İslam alimlerinden Kirmani'ye göre mal ve mülkünün artaması anlamına gelir. Rüyada kendini hamile görmek övülmeye, izzet ve şerefe sahip olmaktır.

Ayrıca kendini hamile görmek arzunuzun gerçekleşmesi demektir. İşte 17 farklı anlam ve açıklaması bulanan rüyada hamile olduğunu görmek tabir ve yorumları

Rüyada Hamile Olduğun Görmek


1- Rüyada Hamile Olmak

Bu rüyayı gören kadın için yaptığı işlerden başarıya ulaşacağına işaret eder. Rüyada hamile olmak zenginleşmeye yorulur. Kişinin yapacağı başarılı işler neticesinde rahata kavuşacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Hamile Olmak

Hamile olmak; kadın için çocuk sahibi olmaya işarettir. Aynı zamanda sevindirici güzel bir müjdeye yorulur. Müjdeli haberlerle tabir olunur. Çünkü çocuğun dünyaya gelişi müjde ve sevinçtir.


2- Rüyada Kendini Hamile Görmek

Rüyada kendisini hamile görmek devam edeceği kendi işinde başarıya işarettir. Bundan dolayı malının artmasına delalettir. Kendini hamile gören kadın için halk tarafından övülmeye yorulur. Bu rüya izzet ve methe nail olmaya işarettir.

Rüyada Kendini Hamile Görmek

Kendisini hamile olarak gören kimse için iş yerinde bereketli kazançlar elde edeceğini ifade eder. Aynı zamanda aile içinde sizi birtakım sürprizlerin beklediğine işarettir.


3- Rüyada Hamile Olduğunu Öğrenmek

Hamile olduğunu öğrenen kimse için kazanç ve servettir. Kendinizin hamile olduğunu öğrenmeniz, beklediğiniz önemli bir işin gerçekleşeceğini ifade eder. Rüyada hamile olduğunu öğrendiğini görmek, rüya sahibinin mal ve dünyasındaki zenginliktir.

Rüyada hamile olduğunu öğrenmek

Hamile olunduğunu öğrenmek kadın için her ne şekilde görülürse görülsün hayırlıdır. Dul kadın ya da genç kız için bu rüya evlenmek demektir. Dini tabirlerde bu rüya mal elde etmek olarak işaret edilmiştir.


4- Genç Kız ya da Dul Kadın İçin Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Genç kız için, bolluğa ve ümit edilen mala delalet eder. Öncü ve lider bir şahsiyet olacağınıza işarettir. İyi bir evliliğe veya kendisine uygun bir eş ile evleneceğine işarettir. Aynı rüyayı bir kız çocuğu görürse; annesinin eline mal ve nimet geçeceğine işarettir.

Hamile Olduğunu Gören Kadın


5- Erkek İçin Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Halktan gizlediği ve şiddetlenip ortaya çıkmasından korkulan ağır bir üzüntü ve keder ile tabir olunur. Rüyada kendisini hamile olarak gören erkek için, hüzün ve kederle yorumlanır.


6- Rüyada Hamile Kalmak

Bazı tabircilere göre, bu rüyayı gören kişinin karnın büyüklüğü nispetinde mal elde edeceğine rivayet edilmiştir. Rüyada hamile kalmak sevinç ve iyi haberdir. Hamile kalmak rüyası, mutlu günlerin habercisidir. Sevindirici bir haber alacağınıza yorumlanır


7- Alim yada bilim adam için rüyada hamile olduğunu görmek

İlim ve fazıl bir zatın rüyasında hamile olduğunu görmesi, ilminin artacağına yorulur. Sanatkar adam içinse bu rüya hiçbir insanın başaramayacağı bir şeyi yapacağına delalet eder.


8- Rüyada Annenin Hamile Olduğunu Görmek

Dünya nimetlerinden bir şey istemeye işarettir. Eğer bir kimse rüyasında annesinin hamile olarak görürse bu kişinin maddi başarı için olan arzusunu yansıtmaktadır. Bu kimsenin dünya ile alakalı bir talebi olur, malı artar.

Hamile kadın eliyle karnına kalp işareti yapmış


9- Rüyada erkek çocuğa hamile olduğunu görmek

Doğacak çocuğun kız olacağına delalet eder. Bunun tersine, kız doğurduğunu görse, karnındaki çocuğun kendisine benzeyen bir erkek çocuğu olduğuna alamettir.


10- Rüyada Hamile Eşinizin Erkek Çocuğu Doğurduğunu Görmek

Rüyanızda eşinizin bir erkek çocuğu doğurduğunu görmek, eşinin dünyaya bir kız çocuğu getireceği anlamına gelmektedir.

Rüyada hamile olduğunu görmek


11- Ergen erkek çocuğunun bu rüyayı görmesi

Reşit olmamış erkek çocuğun bu rüyayı görmesi, o çocuğun babasını işaret etmektedir. Çocuk rüyasında yapacağı her şeyde, çocuğun babasını temsil eder.


12- Ergen kız çocuğu için

O çocuğun annesini işaret etmektedir. Çocuk rüyada yapacağı her şeyde, çocuğun annesini temsil eder.

Yeşillikte oturan hamile kadın


13- Kısır kadın için

Rüyada kısır bir kadının hamile olduğunu görmek yakınınızdaki kötü niyetli kişileri işaret eder. İnançsız insanlardan dolayı, kuraklık, zorluk, entrika ve kötülüğe yorulur.

Eğer rüyada kısır olan kadın doğurursa bu kötülüğün, sefaletin, korkunun veya endişenin yakın zamanda biteceğine işarettir.


14- Evlilik Çağında Kimse İçin Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Eğer hiç evlenmemiş veya bakire bir kadın rüyasında hamileyse, bu kendisinin, kendisine uygun bir eş ile evleneceği anlamına gelmektedir.


15- Öğrencinin bu rüyayı görmesi

Öğrenci birinin rüyasında kendisini hamile olarak görmesi kendisi bilgisinin artacağı ve okulunda başarılı olacağı anlamına gelmektedir.


16- Esnafın Kendisini Rüyada Hamile Görmesi

Bir esnafın veya sanatçının kendisini rüyada hamile olarak görmesi başarıdır. Kişinin meşgul olduğu ticaret alanında rakipsiz bir şekilde başarıya ulaşacağına yorulur.


17- Hayvanın gebe olduğunu görülmesi

Dişi hayvanlar için hayır ve menfaate delalet eder. Erkek hayvanların gebeliği o yılın kurak geçmesine işaret eder. Hayvanların erkeğinin gebeliği, senenin kıtlığına, hayrın azlığına, hırsızlar tarafından gelecek fitneye şerrin çok olmasına işaret eder.

Rüyada hamile olduğunu görenin malı ziyade artar. Zevcesinin hamile olduğunu görmek, dünya nimetlerinden bir şey istemeye işarettir.

Bir kadının kendini gebe görmesi; maldır. Aynı rüyayı erkek görürse, hüzün ve kederle yorumlanır. Zevcesinin hamile olduğunu görenin; dünya ile alakalı bir talebi olur.

Hamile olmayan bir kadının olduğunu görmesi eşinin zengin olacağının habercisidir. Eşi için menfaate delalet eder.

Bir kadın rüyasında hamile olduğunu görürse, dünya ve ahirette kurtuluşa erer.

Lütfen Rüyaya puan verin!
612 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

2 Yorum

evo
evo
2 ay önce

Merhaba, bir kaç kezdir kendimi hamile görüyorum... hatta bebeği hissediyorum fakat hamile kalmamın imansız olduğunu da rüya da bile biliyorum ve reddediyorum. hatta olsa aldırırım diyorum fakat hanile olduğumu öğreniyorum. sonra bebeğin nasıl hareket ettiğini görüyorum. aldırma vakti geçtiği için de kıyamam diyorum. bebeği karnımdayken döndürüyorum ve bacak arası izinden erkek olduğunu düşünüyorum. Sonra bebeği rahat bırakıp o zamana kadar ne yiyip ne içtiğimi düşünüyorum. zarar görmüş müdür diye hayıflanıyorum...

sannane
sannane
4 ay önce

ben kendimi rüyamda hamile olarak gördüm daha 12 yaşındayım

yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi