Rüyada yasemin görmek ne anlama gelir?

Rüyada yasemin görmek ne anlama gelir?

Rüyada yasemin görmek, kişinin dert, hüzün, keder, dert, üzüntü ve sıkıntılardan kurtulacağı demektir. Yasemin rahatlığa ve hayra yorulur. Rüyasında yasemin görenin, her ne şekilde olursa olsun, iş hayatında şansının açılacağını ifade eder. Yasemin rüyası sevincin, paranın ve ferahlığın, işaretidir. Yapacağınız çalışmalarda başarının sizinle birlikte olduğunu ifade eder. Güzel şeylerin gerçekleşeceği anlamındadır.

yasemin ismi duymak, kırmızı, beyaz veya sarı renkli, kokulu çiçek gibi müjdeli bir haber almaya yorumlanır. Rüyasında yasemin bulan kişi sevinç, rahatlık ve hayra nail olur. Yasemin kokusu, âlimlere işarettir.

Yasemin koklamak, üzüntü, keder ve sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder. Rüyada yasemin görmek; bekar biri için evlenmeye de işarettir. Soğuktan şikâyetçi olan kimse, rüyada kendisiyle beraber yasemin bulunduğunu görse, şikâyeti gider.

Tanıdığınız bir kimsenin size yasemin verdiğini görmek; o kimseyle ayrılacağınıza işarettir. İbn-i Sîrîn: Yasemini zengin ve kötü huylu kadına yorumlamıştır. Beyaz yasemin görmek; akıbeti iyi olan kadını işaret eder. Mevsiminde görülen yasemin talihli çocuğa alamettir. Dalından yasemin koparmak; üzüntüye işarettir.

Rüyada yasemin toplamak topladığınız yasemin kadar kazançlı bir yapacağınıza yorumlanır. Yasemin çayı içmek yapacağınız işlerde sabırlı olmanız gerektiğini belirtir. Gelen itibariyle mutluluğun habercisi olan rüyada yasemin görmek hayırla yorumu yapılan rüyadır.

Rüyada yasemin görmenin tabirinde çesitli yorumlar vardir. Bazilari sevinç ve ferahliga, bazilari da hüzün ve kedere isarettir, demislerdir. Ibn i Sirin e göre; mevsiminde agaci üzerinde yasemin görmek bir erkek çocugunun olacagina delalet eder. Agacindan toplanmis yasemin görmek sikintidir. Birine bir demet yasemin verdigini gören, o kimse ile aralarinda tartisma çikarak birbirlerinden ayrilirlar. Ismail El Es as a göre; rengi sari olmadigi halde yasemin görmek fena degildir. Bir baska rivayete görede: Rüyada yasemin bulan kimse, sevinç, rahatlik ve hayra nail olur. Yasemin görmek, allmlere isarettir.Yasemin görmek, üzüntü, keder ve sikintilardan kurtulmaya; bekar için, evlenmeye de isarettir. Yaseminin açilmisi bekar kizlarla evlenmeye isarettir. Soguktan sikayetçi olan kimse, rüyada kendisiyle beraber yasemin bulundugunu görse, sikayeti gider.

Rüyada yasemin, agaci görmek kötü huylu, haset, zengin bir kadin ile tabir edilir. Eger agaç beyaz ise güzel kadina, eger sari ise çirkin kadina isarettir. Bazilari, yasemin agaci görmek ümit ettigi seyden vaz geçmeye delalet eyler, bazilari da hüzün ve kederdir, demislerdir.

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen Rüyaya puan verin!
5 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi