Sitede 4588 kişi varaçıkAğrıaçık2°C

Rüyada Yağmur Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yağmur Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada zarar vermeden yagan bir yagmur görmek; bolluk ve berekete, zenginlige, yagmurun eve yagdigini görmek; ev halkinin bir nedenden dolayi endise duyup üzülecegine yada rüyayi görenin kiymetli bir esyasini kaybetmesine çok üzülecegine isarettir.

Yagmurun her tarafa yagdigini görmek; ümidin kesildigi bir istegin tekrar gündeme gelmesine, yagmur su olarak degilde farkli cisim ve sekillerde yagiyorsa; o kesimdeki insanlarin huzur ve mutluluk duyacaklarina isarettir.

Rüyada görülen yagmurdan zarar meydana gelmedigi takdirde, hayra ve rizka isarettir. Bazen yagmur gerek insanlardan gerekse yeryüzünden olsun kendisinden korkulan seyin hayatta olusuna isarettir. Bazen de yagmur insana vadedilen seyin yerine getirilmesine isarettir.

Eger yagmur bir yere mahsus ise o yer balkinin üzüntüsüne veya sevdigi bir seyi kaybetmesinden dolayi rüya sahibinin üzülüp ve kederlenmesine isarettir.

Bazen yagmur görmek misafir olan kimsenin yolculugundan geri kalmasina isarettir. Bazen de belirli bir yere zarar veren yagmur, tarti ve ölçegin eksik yapilmasina isarettir. Bazen faydali yagmur, düsmanla anlasmaya isarettir.

Yagmur, mahzun ve zulme ugramis kimsenin yardim istemesine de isarettir. Eger gögün ve bulutun her tarafindan yagmur yagdigini görse, insanlarin erisecegi genislik, sevinç ve sularin menbalarindan kaynayarak akip tasmasina isarettir.

Bir kimsenin rüyada yagmurun her tarafa yagdigini görmesi, o kimsenin ümidini kestigi bir seyinin canlanmasina, hayir, bereket ve nimete nail olmasina, eger kederli ve borçlu ise keder ve borcundan kurtutmasina isarettir. Rüyada yagmurun kendisine çabucak yetistigini gören kimse, sıkıntısız, güzel ve genis bir rizka nail olur. Yagmur üzüntüden kurtulmaya ve o sene içinde yardima erismeye isarettir.

Rüyada yagmurun yalnizca kendi evine yagdigini gören kimse, menfaata, hayra ve iyilige nail olur. Yagmurun her taraftan sel olup aktigini ve agaçlari kökünden koparip yiktigini görse, bu rüya o yerde meydana gelecek fitne ve helaka isarettir.

Bazen de yagmurun hasseten bir eve yagdiginin görülmesi, o evde meydana çikacak hastalik, agri, aci, bela ve çiçek hastaligi gibi seylere isarettir. Eger rüyada gökten kan ve tas yagdigini görse, azaba isarettir. Çiftçilerin rüyada yagmur görmeleri müjdeye ve onlarin yetisecekleri ucuzluga ve bolluga isarettir.

Bazi tabirciler, yagan yagmur toprak olursa, ucuzluktur. Yagan yagmurun bal veya meyve cinsinden güzel görünen bir sey olmasi bütün insanlar için hayra isarettir, dediler. Eger yagan yagmur süt, yag veya zeytin yagi gibi seylerden olursa tabir yine böyledir. Yagmur Allah (C.C.)'in rahmetine, dogru olan dinine. Cenab-i Hakkin ihsan ettigi yardima, Kur'an'a, ilim ve hikmete isarettir.

Bazan yagmur, çekirge, dolu ve siddetli rüzgar gibi gelecek afet ve belaya isarettir, özellikle yagan yagmurda ates ve suyu sicak olursa. Bazen de yagmur fitnelere ve dökülecek kanlara isarettir.

Bazen mevsimin disinda yagan zararli yagmur, hastaliklara isarettir, Bir kimsenin rüyada yagmur yagarken kendisini duvar ve saçak altinda görmesi ya söz veya eziyet yoluyla ona gelecek zarara veya ona yagmurdan isabet eden miktarca onun dövülmesine yahut rüya sahibi hasta ise, durumunun bozulmasina isarettir. Bu tabir yagmurun mevsiminde disinda yagdigi takdirdedir.

Eger yagmur mevsiminde yagarsa rüya sahibinin hasta bulunmasi veya fakirligi sebebiyle yolculugundan ve yolundan kalmasina yahut yagmurdan ona isabet edecek miktarca hapis kalmasina isarettir.

Bir kimse rüyada yagmur suyundan içtigini görse, eger yagmur suyu safi ve berrak ise, o kimseye hayir isabet eder. Eger bulanik olursa o sudan içtigi nisbette hastalik isabet eder.

Rüyada yağmur, eğer zarar meydana gelmemişse, hayra ve rızka delâlet eder.

İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada yağmur suyu ile yıkandığını görmek, korkudan emin olmaya; yağmur tanelerinden ses geldiğini görmek, izzete, ulvi mertebeye ve insanlar arasında meşhur olmaya delâlet eder.

Yağmur görmek, hayır, bereket, rızık, nimet ve rahmet ile de tâbir edilir. Çünkü yağmur, Allah'ın rahmetidir.

Bir kimsenin rüyada yağmurun çok acele kendisine ulaştığını görmesi, sıkıntısız, güzel ve geniş bir rızka delâlet eder...

Rüyada yağmurun sadece kendi evine yağdığını görmek, menfaate, hayra, rızka, iyiliğe ve rahmete işarettir.

Rüyada çiftçilerin yağmur görmesi, müjdeye, mahsulünün bolluğuna ve rızkının genişliğine delâlet der.

Rüyada gökten bal, süt, yağ veya zeytinyağı yağdığını görmek, bütün insanlar için hayra alâmettir.

Rüyada semadan kılıç yağdığını görmek, insanların mübtela olacakları cenk, cidal ve düşmanlığa delâlet eder. Gökten kavun ve karpuz yağdığını görmek, halkın hastalanmasına işarettir. Yine rüyada gökten kan ve taş yağdığını görmek de, azab, musibet ve perişanlığa delâlet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada gökten kar yağdığını görmek, altı vech ile tâbir olunur:

 1. Geniş rızık,
 2. Hayat,
 3. Çok mal,
 4. Ucuzluk,
 5. Menfaat,
 6. Hayır.

Bazı kere de rüyada yağmur görmek, çekirge, dolu ve şiddetli rüzgar gibi gelecek afetlere ve musibetlere delâlet eder. Yine yağmur görmek, bazı hallerde fitnelere ve dökülecek kanlara delâlet eder.

Rüyada günahkâr ve asi bir kimsenin yağan yağmur suyundan gusül abdesti veya namaz abdesti aldığını görmesi, tevbe etmeye, Hakka dönmeye; kafirin aynı rüyayı görmesi de Müslüman olmasına delâlet eder.

Yağmur rüyası çok çeşitli tâbir edilmiştir. Yine yağmur, Allah Teâlâ'nın rahmetine, hak olan İslâm dinine, Cenâb-ı Hakk'ın ihsan ettiği ferahlık ve yardıma, Kur'ân-ı Kerime, ilim ve hikmete, irfan ve marifet nuruna delâlet eder.

Rüyada gökten yağmur gibi su aktığını görmek, o mahalde hastalık ve azab vukuuna delâlet eder. Rüyada saf ve berrak olan yağmur suyundan içtiğini görmek, hayır ve berekete delâlet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada yağmur görmek, on şekilde tâbir olunur:

 1. Rahmet,
 2. Bereket,
 3. Hastalık,
 4. Bela,
 5. Fısk,
 6. Fitne,
 7. İman,
 8. Küfür,
 9. Yalan
 10. Kuraklık

Rüyada yağmurun sakin ve faydalı yağması, hayır ve bereket; şiddetli ve tufan halinde yağması, gam, keder ve musibettir.

Rüyada yağmur yağarken şemsiye ile yürümek, rüyayı gören kişinin çok zor bir duruma düşmesiyle ona büyük destek sağlayacak iyi bir arkadaşı olduğuna yorumlanır.

Rüyada yağmur görmek daima iyiye yorumlanır.

Rüyada Yağmurda yürümek, sıkıntılarından ve hastalığından sıyrılmak demektir. Bu rüyayı gören kişi İşsizse çok güzel bir iş bulacağına yorumlanır. Para derdi varsa gelecekte para sıkıntısı çekmeyeceğine, aşıksa sevgilisine kavuşacağına yorumlanır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
428 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi