Rüyada Şemsiye Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Şemsiye Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada şemsiye görmek hayırlı yardımcıya, canın yongası olan mal ve dünyalığa, geçici menfaate delalet eder. da şemsiye, umulmadık bir yerden gelecek bir yardım anlamına gelir. Şemsiye görmek, temkinli hareket etmeye, korktuğu şeyden emin olmaya işarettir. Rüyada kapalı bir şemsiye güzel bir iş, açık şemsiye büyük güven duymak demektir.


1- Rüyada Şemsiye Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada görülen şemsiye, kimi yorumcular tarafından kadın için kocaya işaret saymışlardır. Bazen rüyada şemsiye görmek, devletten himaye ve destek görmek anlamındadır. Şemsiye görmek aynı zamanda, kamu görevinde bulunmaya ve büyüklerin kötülüğünden korunmaya işarettir. Rüyada kapalı şemsiye görülmesi iyi bir iş, açılmış şemsiye ise büyük güvendir.

Rüyada yağmur altında şemsiye açarak yürüdüğünü görmek, üzüntüsü olduğu bir anda yardıma koşacak birisinin varlığına; güneşten korunmak için şemsiye kullandığını görmek, tehlikeden kaçmak için çare düşündüğüne delalet eder.

Başka bir rivayete göre, şemsiye talih ile de yorumlanır. Bazılarına göre; rüyada elinizde bir şemsiyenin bulunduğunu görmek, sıcak memleketlere bir yolculuk yapmakla tabir olunur. Şemsiyeyi açık havada elinizde açık olarak tutuyorsanız hayır, yağmurlu bir havada, fakat şemsiyenizin kapalı olarak elinizde bulunması ise şerre delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada şemsiye, devletin himayesine girmeye ve ondan istifade etmesine işarettir.


2- Rüyada Şemsiye İle Yürümek

Rüyada yağmur yağarken şemsiye ile yürümek, rüyayı gören kişinin çok zor bir duruma düşmesiyle ona büyük destek sağlayacak iyi bir arkadaşı olduğuna yorumlanır.

Yağmur yağarken yağmur altında başında şemsiye ile rüyada yürümek, ona üzüntülü ve sıkıntılı anında yardım edecek bir dostu olduğuna işarettir.


3- Rüyada Şemsiye Kullanmak

Rüyada yaz mevsimi yağmur yağmadan şemsiye kullandığını görmek, devletin gazabından korkmaya, hükümetin bazı yaptırımlarından sakınıp çekinmeye veya yağmur yağmasına işarettir.


4- Rüyada Plaj ve Bahçe Şemsiyesi Görmek

Büyük bir plaj veya bahçe şemsiyesinin altında oturduğunu görmek, her türlü dert, tasadan uzak olmak demektir.


5- Rüyada Kırmızı Şemsiye Görmek

Kırmızı şemsiye, güç ve kuvveti temsil etmekle birlikte düşmana galip gelmeye işarettir. Rüyasında kırmızı şemsiye gören kimse, rızkını kolay kazanır veya zengin olur, malı artar.


6- Rüyada Şemsiye Satın Almak

Evli olmayan bir kadın rüyada şemsiye satın aldığını görse, rüya sahibinin kocaya gideceğine yorumlanır. Hasta olan bir kimse bu tür bir rüyayı görürse, o kimsenin hastalıktan kurtulacağına işarettir.


7- Rüyada Siyah Şemsiye Görmek

Siyah şemsiye, saygın, güç ve kudret sahibi, insanlara yardım eden bir kimseye işaret eder. Rüyada siyah şemsiye gören kimse, böyle bir kişinin yardımıyla muradına erer, velâyete erer veya memur olur. Rüyada siyah baston görmek arzuların gerçekleşmesine, kısalması ise beklentilerin gerçekleşmemesine işarettir.


8- Rüyada Şemsiye Açmak

Bir kimse rüyada yağmurda şemsiyesini açarak yürüdüğünü görse, rüya sahibinin işlerinin düzgün gittiğine işaret eder. Rüyada şemsiye açmak bazen gerçek bir sırdaşa, aileden yardımcı olan bir büyüğe; bazen de yakın bir zamanda gelecek olan kötü bir habere işaret eder.

Eğer yağmur yağdığı halde elindeki şemsiyeyi açmadan yürüdüğünü görürse, rüyayı görenin yanlış işler yaparak üzüleceğine hükmedilir.


9- Rüyada Beyaz Şemsiye Görmek

Beyaz şemsiye, zenginliğe yahut kuvvet bulmaya tanımlanır. Bazen beyaz şemsiye görmek çıkılacak bir yolculuğa işaret sayılır.

Rüyada yaz mevsimi beyaz şemsiye kullanmak, sıcak bölgelere seyahat yapmaya, bu mevsim hac veya umreye gitmeye işarettir.


10- Rüyada Kırık Şemsiye Görmek

Kişinin rüyasında kırık şemsiye görmesi, o kimsenin ardından dedikodu yapılacağına işaret sayılır. Şayet evlilik hazırlığında bulunan bir kimse bu tür bir rüya görürse, rüya sahibinin sıkıntı yaşayacağına işaret sayılır.


11- Rüyada Büyük Şemsiye Görmek

Büyük şemsiye uzak bir yolculuğa, yardım görerek sıkıntıdan kurtulmaya; kimi zaman da rahatlamaya, gizli bir düşmandan sakınmaya yorumlanır. Hasta bir kimsenin rüyasında büyük şemsiye görmesi, sağlığına kavuşacağına işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
270 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi