Sitede 4895 kişi varaz bulutluAğrıAz bulutlu17.2°C

Rüyada kar görmek ne anlama gelir? Rüyada kar yağdığını görmek

Rüyada kar görmek; hastalıklardan iyileşmeye, menfaatli şeylere, rızka, mevsiminde rüyada kar yağması üzüntü ve kederden kurtulmaya, mevsimsiz yağması hastalığa, bazı işl...

Rüyada kar görmek ne anlama gelir? Rüyada kar yağdığını görmek

Rüyada kar görmek; hastalıklardan iyileşmeye, menfaatli şeylere, rızka, mevsiminde rüyada kar yağması üzüntü ve kederden kurtulmaya, mevsimsiz yağması hastalığa, bazı işlerin ertelenmesine işarettir. Rüyada karla ateşi bir arada görmek muhabbetle sevgiye, yerde biriken fazla Kar yönetimden gelecek sıkıntı, zorluklara, normal şekilde biriken kar bolluğa, berekete, üzerine kar yağması yolculuğa yahut bir işten zarar görmek demektir. Cabir ül Magribiye göre; bahar mevsiminde kar yağdığını görmek yenilgi anlamına gelir. Kirmaniye göre; soğuk yerlerde kar görmek hayır ve bereket, sıcak yerlerde ise, kitlik ve kederdir. Kar yediğini gören yaz mevsiminde ise, bereket ve fayda görür. Kış zamanında rüyada kar yemek fenadır, sıkıntıya delalet eder. Cafer-i Sadıka göre; rüyada kar görmek , altı şekilde tabir olunur.: Geniş rızk, hayat, çok mal, ucuzluk, asker, musibet. Yazın yağan kar görmek hastalıktır.

Kar üzerinde uyumak hapse, yürümekse rızık elde etmeye, yaz mevsiminde karcı görmek sevinç ve refaha, kışın karcı görmek üzüntü ve kedere, kapalı yerlere kar yağdığını görmek acze yahut hastalığa delalettir.

Kışın görülen kar rüyaları iyi sayılır. Hayatın değişeceğini, güzel günlerin yaklaştığını, dertlerin biteceğini haber verir. Pencereden rüyada kar yağışı seyretmek, sorunların ve üzüntünün son bulacağına ancak bir tehlike atlatılacağına işarettir.

Rüyada Kar Görmek

Karda Ayak izlerini görmek, güzel bir sürprizle karşılaşacağına yorumlanır. Bembeyaz kar, huzur ve mutluluk demektir. Mevsimsiz görülen kar, ani yaşanacak değişimler yüzünden hayatın bozulacağına yorumlanır. Kışın görülürse kişinin dertlerinin geçeceğine işarettir. Yazın görülürse kişinin hayatının ani değişiklikler yüzünden alt üst olacağını gösterir. "Rüyada kar görmek" rızk ile yorumlanır. Rüyada kar üzerinde yürümek, beklemediği bir yerden bir menfaat göreceğine delildir.

Rüyada kar görmek imam nablusi

Kar rüyası iki şekilde yorumlanır. Kışın görülen kar Rüyaları iyi sayılır. Bu rüyalar hayatın değişeceğiini, güzel günlerin yaklaştığını, dertlerin biteceğini haber verir. Pencereden yağan karı seyretmek, sorunların ve üzüntünün çok kısa sürede son bulacaına ancak bir tehlike atlatılacağına işaret eder. Karda ayak izlerini görmek, güzel bir sürprizle karşılaşacağına yorumlanır. Bembeyaz kar, huzur ve mutluluk demektir. Mevsimsiz görülen kar, ani yaşanacak değişimler yüzünden hayatın alt üst olacağına yorumlanır.

Rüyada Kar Yağması

Rüyasında kar alıp sattığını görn, hasta ise iyileşeceğine; kar içinde yuvarlandığını görmek, rızk bolluğuna; karda kızakla kaydığını görmek, para kazanmak için bir yolculuğa çıkacağına; karda üşüdüğü için ateş yakıp ısındığını görmek, sevdiği bir kişi ile evleneceğine delalet eder.

Mevsiminde kar gören, sıkıntı ve kederi varsa kurtulacağına, düşmanı varsa ona üstün geleceğine, kari mevsimsiz görmek ise, soğuk algınlığına, hastalığa bazen de uzak bir yere çıkılacak bir yolculuğa işarettir. Rüyada her tarafı kaplayacak derecede şiddetli kar yağması, geleceğe yorumlanır. Karın az yağdığı ve yerleri tamamen örtmememsi, o yere gelecek berekete delalettir.

Rüyada üzerine kar yağması, bir suçtan dolayı hapse atılacağına; rüyada kar görmek ve temizlemek, yağan karları üzerinden temizlediğini görmek, tutuklu ise tahliye edileceğine, mevsiminde yağan karla ıslandığını görmek, beklemediği bir yerden büyük bir menfaat göreceğine işarettir.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek Nedir

Rüyasında kar yağdığı halde, üzerindeki yağmurluk ve elindeki şemsiyeden dolayı ıslanmadığını görmek, islerinin sağlamlığına ve iyi şekilde idare edildiği için, zararlı olmayacağına delildir.

Evin içine kar yağdığını görmek, o eve bir bela veya musibetin geleceğine işarettir. Vaktinde ve az olarak yağan kardan başka kar görmek, keder, hastalık ve azap ile yorumlanır. Kış zamanında kar yağdığını görmek, nimet ve bolluk demektir.

Bir başka rivayete görede: Rüyada kar görmek, rızklara ve menfaatle şeylere ve soğuk algınlığı, hastalıklardan iyileşmeye işarettir. Bazen kar ile ateşi bir yerde görmek, ülfet ve muhabbete işarettir. Karin mevsiminde görülmesi, üzüntü ve kederin gitmesine, düşmanını kahredip ona galip gelmesine işarettir.

Karın mevsimsiz görülmesi, soğuk algınlığı hastalıklara, felce ve müzmin hastalıklara, bazen de yolculuğun ertelenmesine, yolcu ve kiracıların kazanç ve menfaatlerinin mümkün olmamalarına işarettir.

Rüyada görülen fazla kar, devlet reisinin maiyetine azap etmesine, onların mallarını almakla cefa edip, onlara kötü söz söylemesine işarettir. Kar az olup yağdığı yerin halkına menfaat getirirse, ucuzluk ve bolluğa işarettir. Üzerine kar yağdığını gören uzak yere yolculuk yapar. Bir yere mevsiminde az yağan kar, o yer halkı için rızkın genişliğine, ucuzluk ve bolluğa işarettir. Bir kimseye kış veya yaz gününde kar soğuğunun isabet etmesi fakirliktir.

Bazen de bu rüyadan zarar hâsıl olur. Karın üzerinde uyuduğunu gören hapse gireceğine işarettir. Karin süpürülmez derecede çok olması, o şehir halkı için gelecek azaba ve düşmanın hücumundan dolayı üzüntü ve kedere işarettir.
Rüyada Kar Görmek Neye İşarettir

Yaz gününde kar satın aldığını gören kimse kendisini rahata kavuşturacak mala kavuşmasına yahut güzel söz veya bir dua sebebiyle üzüntü ve kederden müsterih olmasına işarettir.

Yağan karın halka zarar vermemesi ve çabuk erimesi geçecek sıkıntı, üzüntü ve kaygıya işarettir. Ekilmiş ve kuru bir yer üzerine yağan kar, yağmur hükmündedir ve o yer halkına gelecek, rahmet, bereket, ucuzluk ve bolluğa işarettir. Kar yağdığını fakat kendisini şemsiye vs. gibi şeylerle koruyup kardan etkilenmediğini gören kimse, islerinde temkinli olması ve kendisini koruması ile korkusuz olarak yaşamasına işarettir.

Bir şehre mevsimsiz fazla kar yağdığını görmek, o şehre devlet reisi veya Haktan gelecek bir azaba veya içlerinde bir fitnenin çıkmasına işarettir. Karin, kitlik seneye işaret edeceğini söyleyen tabirciler de vardır.
Rüyada Kar Yağmış Görmek
Bir kimsenin üzerine rüyada kar düşmesi, düşmanın ondan nail olacağı bir şeye işarettir. Bazen çok kar, çiçek, kızamık, veba ve taun gibi salgın hastalıklara, bazen de harbe, çekirgeye ve çeşitli hastalıklara, bazı kere de ucuzluk, bolluk ve zenginliğe işarettir.

Ekin ekilip ziraat yapılan ve yağması faydalı bir zamanda karin yağıp o araziyi kapladığını görmek, arazinin karla kaplanacağı gibi, nebatat, hububat ile de kaplanmasına çok ucuzluk ve bolluğun olmasına işarettir. Yerin kardan faydalanamayacağı bir zamanda yağması, devlet reisinin zulmüne ve vergi toplayan memurların çalışmasına işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
161 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi