Rüyada Saç Kestirmek, Kesmek, Saçın Kesilmesi Ne Anlama Gelir?

16 Kasım 2019 Cumartesi | Son güncelleme:
Rüyada Saç Kestirmek, Kesmek, Saçın Kesilmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada saç kestirmek, rüyayı gören için sefer, izzet ve makam, mertebe ve büyük bir kişi olmaya yorumlanır. Müslüman birinin Rüyada saçını kestiğini görmesi, Sünnet-i Seniyyeye tâbi olmaya ve dinde nezafete tabir olunur.

Rüyada saç kesmek, mala ve uzun ömre delalet eder. Rüyada saçlarını çoğaltıp bir yere toplamak, malın ve kazancın artacağına delâlet eder. Saçlarını açmak ve dağıtmak, bunun zıddı.

Rüyada makasla saç kestirmek, çok mala ve o malı biriktirmeye işarettir. Yine rüyada kendi saçını kestiğini görmek, hayır ve menfaate işarettir.

Cafer-i Sâdık (r.a): Rüyada saçını kesmeyi dört şekilde tabir etmiştir: Hac, Sefer, İzzet ve makam, Mertebe. Rüyada hac zamanı saçını kestiğini ve kısalttığını görmek, hayır ve emniyete yorumlanır.

Rüyada bazı kere saçın güzelliği salih amellere, bazı kere de, uzunluğu ve örülü olması vezinli kafiyeli şiir söylemeye delâlet eder. Rüyada kendi saçını kestiğini görmek, rütbe ve makamdan düşmeye tabir edilir.

Rüyada sakalını avucunun içine alıp arta kalanını kestiğini görmek, malın zekatını vermeye, bıyığını traş ettiğini veya bıyığının kesildiğini görmek, hayır ve menfaata işaret eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
3737 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

İsimsiz

İsimsiz

2 yıl önce

Rüyamda zaten omuzlarıma kadar kısa olan saçlarımı aynanın karşısında ucundan biraz daha keserek kısaltıyordum. Ama az kesiyordum. Saçımı kestikten sonra hiç üzülmemiştim.

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi