Rüyada Saç Görmek

Rüyada saç görmek, mala uzun saç ise uzun ömre delalet eder. Bir kimsenin Rüyada saçının güzel, düz ve kıvırcık olduğunu görmesi, şeref ve bahtiyarlığa işarettir. Gür halde uzun saç görmek, malın çokluğu anlamına gelir. Uzun saçlar uzun ömür demektir. Bundan dolayı rüyada saçlarının uzadığını gören kişinin, ömrü uzun olur.


Rüyada Uzun Saç Görmek

Bir kadının rüyada saçının uzun olduğunu ve bundan da çok memnun kaldığını görmesi, kendisi hakkında güzel ve makbuldür. Çünkü saç kadının ziynetidir.

Rüyada uzun saç görmek, işleri pürüzsüz yapmaya delalet eder. Kadınların rüyada saçlarını uzun görmesi hayra, erkeğin rüyada saçını uzun görmesi, mal biriktirme ve onu muhafaza etmeye işarettir. Saçlarının uzadığını gören kimsenin, ömrü uzun olur.

Saçının uzun olduğunu ve kendisinin de bundan çok memnun kaldığını; görmek, özellikle kadınlar hakkında, güzel ve makbuldür. Bir kimse saçı uzun olduğu halde kısa olarak görse, gam ve kederi gider.


Rüyada Saç Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada saç görmenin manası, zengin için malın artmasına ve ödünç aldığı malla ticarette bulunmasına delalet eder. Rüyada bir tutam saç, fakir kimseler için zenginliğe işarettir.

Kederli ve üzüntülü kimsenin rüyada saçını gür görmesi, keder ve üzüntüsünün bitmesine işarettir. Sevinçliler için de gür saç sevinçlerinin artmasına işaret eder.


Rüyada Kendi Saçını Görmek

Kendi saçını gören rüya sahibinin istek ve arzusuna kavuşacağına ve inancının sağlam olmasına delalet eder. Rüyada kendi saçını görmek, erkekler ve kadınlar için ziynet, para, güç, kuvvet ve daimi bir mala delalet eder. Kadının, rüyada kendi saçını görmesi, onu koruyacak kimseye işarettir.


Rüyada Siyah Saç Görmek

Kadının rüyada saçının kömür gibi siyah olduğunu görmesi, kocasının malıyla zengin olmasına işarettir. Saçın, güzelliği, siyahlığı ve uzunluğu anlattığınız kimselerin hallerinin güzelliğine yorumlanır. Kadının rüyada saçını siyah görmesi kocasının onu sevmesi ve kocasının halinin doğruluğuna işarettir.

Rüyada siyah uzun saç görmek kimi zaman şan ve şerefe yorumlanır. Rüyada saçlarını siyah görmek halk arasında saygın bir kişi olacaksınız demektir. Rüyada kendi saçını siyah görmek dürüstlüğe, cömertliğe ve iyiliğe işaret etmektedir.


Rüyada Kesilmiş Saç Görmek

Rüyada hac zamanı görülen kısa saçlar, hayır ve emniyete delalet eder. Rüyada kesilmiş saç görmek salih amellere yorulur. Ebu Sait El Vaiz'e göre; kesilmiş saç görmek, mal, uzun ömür, güzellik ve şeref ile yorumlanır. Kesilmiş saç görmek, saygınlık kazanmaya, itibar görmeye, rütbe ve makamda yükselmeye alamettir.


Rüyada Kadın Saçı Görmek

Kadınların saçı keder, üzüntü ve kötü düşüncenin bitmesini gösterir. Rüyada görülen kadın saçı güzelliğinin arttığına delalet eder. Rüyada kadın saçı görmek, hayır ve menfaate delalet eder.


Rüyada Saç Düzeltmek

Rüyada saçını düzelttiğini görmek, sıkıntıların geride kalmasına ve sevindirici gelişmelere işaret eder. Aynı zamanda rüyada saç düzeltmek, hayır ve esenliğe işarettir. Rüyada düzeltilen saç, mala ve ömrün uzun olmasına işaret eder.


Rüyada Kıvırcık Saç Görmek

Saçının kıvırcık olduğunu görmek, hayır ve menfaate delalet eder. Saçı kıvırcık iken düzeldiğini gören, huzursuz olur. Saçının düz veya kıvırcık olduğunu gören kimse, şerefli ve bahtiyar olur.

Bir başka rivayete göre de: Saçı olmayan kimsenin rüyada kıvırcık saçlı olduğunu görmesi, Sünnet i Seniyye ile amel yapmasına işarettir. Saçlarının kıvırcık olduğunu gören kimsenin mal, hanim ve elbise için rehin vermesine işarettir.


Rüyada Saç Görmekle ilgili Diğer Tabirler

Rüyada başının ön tarafındaki saçlarını dağınık ve perişan görmek, zillet ve perişanlığa delâlet eder.

Rüyada evli bir erkeğin vücudunda saç bittiğini görmesi, onun zevcesinin hamile olduğuna delalet eder.

Saçının dağınık ve kötü olduğunu görmek malının dağılmasına işarettir. Genç bir adamın rüyada saçının beyaz olduğunu görmesi fakirliğe yorumlandığı için iyi değildir.

Saçının azaldığını görmek fakirliğe, uzadığını görmek zenginliğe delalet eder.

Rüyada saçının hiç olmadığını ve takma saç kullandığını görmek rızkının bolluğuna işarettir.

Başının dazlak olduğunu gören kedere ve hakarete uğrar. Başı dazlak olup da yeniden saç bittiğini gören, hayır görür ve şerefi artar.

Saçını bir tarakla taradığını görmek nimettir. Başındaki gür bir saçı başka bir saçla ördüğünü gören kimse, zengin ise mali artar ve ödünç aldığı malla ticarette bulunur. Rüyada kendinizi saçlarınızı örerken görmek; mutlu günler geçireceğinize, başkasının saçını örmek ise; hiç bir zaman parasızlık çekmeyeceğinize işarettir.

Saçının yumuşak olduğunu gören kimsenin, mali artar. Rüyada görülen saç, sahibi için maldır.

Hac zamanı saçını kesmek veya onu kısaltmak emniyete işarettir. irkinleştirmeyecek şekilde saçını kısaltmak ve yolmak, hüzün ve kederin gitmesine işarettir.

Bazı tabirciler, saç yolmak, rüya sahibinin borcunu zorla ödeyeceğine işarettir, demişlerdir.

Rüyada saçı normal olarak yağlamak ziynettir, normalden fazlası üzüntü ve kederdir.

Saçlarının anormal şekilde uzadığını ve öylece de halk arasında dolaştığını gören kimse, borca girer ve geçim sıkıntısı çeker.

Rüyada saçını yolan kimsenin malına bir bela ve musibet erişir. Küçük çocuk için saç uzun ömürlü olmasına işarettir.

Google News abone ol

Rüya Tabirleri hakkında: Rüya tabirleri, farklı anlamlara sahip olabilir ve çeşitli yorumlara işaret eder. Uzman rüya tabircileri, İmam Abdülgani Nablusi, Seyyid Süleyman, Ca'fer es-Sâdık, İbn Kuteybe, Diyanet, Muhammed İbn Şirin ve İbn Ebü'd Dünyâ gibi Rüya Alimlerinin kaynaklarından faydalanarak rüyaları yorumlar ve öngörülerde bulunurlar. Bazı rüyalar gerçekleşmeyebilirken, bazıları doğru çıkabilir, ihya edilebilir ve tahminde bulunabilir. Bu nedenle, "rüyada görmek ne demek, nedir ve ne anlamına gelir" gibi sorulara kesin bir yanıt vermek yerine, genellikle "işaret eder, delalet eder, işarettir, delalettir, manasındadır ve yorumlanır" gibi ifadeler kullanılır. Eğer gördüğünüz rüyaların ne anlama geldiğini ve nasıl yorumlandığını merak ediyorsanız, Rüya Tabirleri kategorisindeki rüya tabirlerine göz atabilirsiniz.

4 Yorum

  1. Ŕüyamda saçlarımın uzun sık düzgün ama elimi ettıgımda elime geliyor önümdede deniz dökülen saçlarımı suya verdim

  2. Rüyada sevdiğim kız bana bir peçete içinde sacından bi tutam verdi bende kokladım ve cebine sakladım anlamı olabilir

  3. Evliyanın başından iki tel saç koparması ne anlama gelir

  4. Merhaba rüyamda gözümden uzun bir adet saç teli cikariyordum ikidir aynı rüyayı görüyorum anlamını merak ettim yorumlar saniz sevinirim.tesekkurler.

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V W Y Z

Google News abone ol