Rüyada Saçın Beyazlaması Ne Anlama Gelir?

Rüyada Saçın Beyazlaması Ne Anlama Gelir?

da saçın beyazlaması iki şekilde tabir ediliyor. Kadın saçının beyazlaması, kocasının dalalete düşeceğine, genç adamın saçının beyazlaması, fakirlik alametidir.

Başka bir tabire göre de rüyada saçınızın beyazladığını görmek, şeref ve itibarınızın artacağını güzel tecrübeler kazanacağınızı gösterir.

Rüyada saçı sakalı ağarmış olduğu halde, saçını sakalını kına ile boyadığını görmek, rüya sahibinin rütbe ve makamının yükselmesine işarettir.

Rüyada saçın beyazlaması, vakar ve temkine ve uzun ömür demektir. Rüyada görülen aklık, sakal ve başın tamamında olursa, bu rüya, fakirliğe işarettir.

Rüyada saçının bir kısmının ağardığını görmek, vakar ve temkinin çok iyi olduğuna, başı ağaranın zevcesi hamile ise, bir erkek çocuğunun olacağına alâmettir.

Rüyada sakalındaki beyaz tüyleri yolduğunu veya kestiğini görmek, rüyayı görenin ihtiyarlara ve büyüklerine hürmet etmesi anlamına gelir.

Evli bir kadın için rüyada saçın beyazlaması, etrafında günahkâr ve fasık kimselerin olduğuna delâlet eder.

Denilmiştir ki: Rüyada baş ağarması, kaybolmuş bir kişinin veya misafirin gelmesine işarettir.

Rüyada vücut kıllarının beyazlaması

Rüyada vücudundaki kılların ağardığını görmek, zengin için malının gideceğine, fakir için de, ödenmesi güç olan borca işaret eder.

Saçı sakalı ak bir kişinin, rüyada saçın beyazlaması ve bunların içinde siyah tüylerin de bulunduğunu görmesi, olgunluğa ve kemâle delâlet eder.

Sakalında beyazlık bulunmayan bir kimsenin rüyada sakalında üçe kadar beyaz tüy belirdiğini görmesi, erkek bir çocuk ile tabir olunur ve o zatın erkek bir çocuğa dünyaya gelir.

Rüyada hasta bir adamın başının ağardığını görmesi, ölüm ve kefene delâlet eder. Rüyada askerin yekûnunun başının ağardığını görmek, zaaf ve firara delâlet eder ve asker düşman karşısında tutunamaz.

Rüyada saçını ağarmış olarak görmek gençler için uzun yaşamaya ve güçlü olmaya yorumlanır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
560 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi