Rüyada yasemin çiçeği görmek ne anlama gelir

Rüyada yasemin çiçeği görmek ne anlama gelir

Rüyada yasemin çiçeği görmek; şöhrete, güzel isme, zahmetsiz mala ve rızka tabir edilir. Yasemin çiçeği sevince, huzura ve hayra yorumlanır. Rüyasında her ne şekilde yasemin çiçeğini gören isminin güzel anılacağını ifade eder. Yasemin çiçeği rüyası temiz ve güzel bir şöhretin işaretidir. açılmış yaseminler toplamak, mal ve menfaate, hayır ve rahata delâlet eder. Güzel günlerin geleceği anlamındadır.

Nablusî demiştir ki: Rüyada Yasemin çiçeği görmek, âlimlere delâlet eder. Bundan dolayı bir kimse rüyada melekler gökten inerek bir şehirden yasemin topladıktan sonra gittiklerini görse, o şehrin âlimlerinin gitmesine delâlet eder.

Bazen de rüyada yasemin çiçeği görmek, hasetçi ve kötü huylu bir kadın ile tabir olunur. Kişinin rüyasında görmüş olduğu yasemin çiçeği, sevinç, rahatlık ve hayra alamet eder.

Yasemin çiçeği, âlimler ile de tabir olunur. Ibn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Zevcesi hamile olan birinin rüyada ağacı üzerinde yasemin çiçeği görmesi, doğacak çocuğun erkek olacağına delâlet eder.

Bekâr bir kimsenin rüyada açılmış yaseminler görmesi, sevdiği kişiyle evlenmeye delâlet eder. Rüyada açılmış yasemin çiçeklerini toplamak, mal ve menfaate, hayır ve rahata alamettir. Yasemin çiçeğini ağacının dalında koklamak, gönül safhasına işaret eder.

Rüyada yasemin çiçeği görmenin anlamlarından bazıları; güzellik, gerçek mutluluk, aşk, evlilik ve içten yaşanan olumlu hislere delalet eder. Rüyada görülen yasemin, rüya tabirlerine göre mutluluk getiren şey, sevinç kaynağı, bekârlar kimseler için evlilik ve gamdan kurtulma manalarına gelir.

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen Rüyaya puan verin!
9 kişi puan verdi. Ortalama puan: 7

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi