Malatya Kültür Sanat

MTÜ'de "Yaza merhaba tiyatroları günleri"

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri genel sanat yönetmenliğini Mehmet Önder'in üstlendiği 1.Yaza Merhaba Tiyatro Günleri kapsamında hazırladıkları üç tiyatro oyununu dört gün boyunca sanatseverlerin beğenisine sundu.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri genel sanat yönetmenliğini Mehmet Önder'in üstlendiği 1.Yaza Merhaba Tiyatro Günleri kapsamında hazırladıkları üç tiyatro oyununu dört gün boyunca sanatseverlerin beğenisine sundu.

Malatya - Ocak ayında birincisini düzenledikleri ve yönetmenliğini Mehmet Önder'in gerçekleştirdiği, Anton Çehov'nun - Sevgili Doktor, Tennesse Williams'ın Sırça Hayvan Koleksiyonu, Peter Turrini'nin - Nihayet Bitti, Emmanuelle Marie'nin - Beyaz, Necati Cumalı'nın - Derya Gülü oyunlarını on gün süren 1.Malatya Tiyatro Günleri etkinliği kapsamında seyirciyle buluşturan ekip, ardından aynı yıl içinde ikinci festivali gerçekleştirdi.

Etkinlikte, Gökmen Çınar, Defne Çoban, Ferda Çelik, Diyar Kaplan ve Can Zengin teknik ekip ve aynı zamanda oyuncu olarak görev aldılar.

Oyunların yönetmenliğini de yapan festival direktörü Mehmet Önder, "afet bölgesinin morale ihtiyacı var, biz de elimizden geleni yapmak için tüm imkansızlıklara rağmen bir sezon içinde sekiz oyun çalışıp binlerce insana dokunduk, her zaman yanımızda olan rektörümüz Prof. Dr. Recep Bentli'ye, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Ahmet Selim Özkan'a ve destek veren tüm güzel insanlara teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Ekip, 1.Yaza Merhaba Tiyatro Günleri kapsamında Skarmeta'nın Ateşli Sabır, Tom Kempinski'nin Ayrılış ve Tennesse Williams'ın Çökme Tehlikesi oyunlarını 24, 25, 26, 27 Haziran tarihlerinde Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Sahnesinde ücretsiz olarak sahnelediler.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Kültür Sanat haberleri de dahil olmak üzere, Doktor, Festival, Malatya, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Recep Bentli, Tiyatro gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir