Malatya Güncel

Milletvekili Tüfenkci'den yangında iş yerleri zarar gören esnafa destek açıklaması

MALATYA - AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, dün hırdavatçılar için yapılan prefabrik iş yerlerinde çıkan yangında oluşan zararın bir kısmını AFAD'ın ödeyeceğini bildirdi.

Malatya - AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, dün hırdavatçılar için yapılan prefabrik iş yerlerinde çıkan yangında oluşan zararın bir kısmını AFAD'ın ödeyeceğini bildirdi.

AK Parti'den yapılan açıklamaya göre, Tüfenkci, dün gece Malatya Yeni Sanayi Sitesi'nde bir nalbur dükkanında başlayıp çevredeki 25 konteyner ve prefabrik yapıyı kullanılamaz hale getiren yangınla ilgili açıklama yaptı.

Tüfenkci konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"8 Temmuz gecesi Malatya Yeni Sanayi Sitesi'nde bir nalbur dükkanında başlayıp çevredeki 25 konteyner ve prefabrik yapıyı kullanılamaz hale getiren yangından dolayı maddi olarak zarar gören esnaflarımızın zararlarının bir kısmının AFAD tarafından karşılanması noktasındaki girişimlerimiz sonuç verdi. Buna göre Malatya Valiliğimizin oluşturacağı komisyon, başvuruları alıp tespitleri yapacak. Tekrardan yangından dolayı maddi olarak zarar gören hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimiz iletiyorum. Malatyalı esnafımızı hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bugün de yanlarındayız."

Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AFAD, AK Parti, Bülent Tüfenkci, Malatya, Malatya Valiliği, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir