Malatya Güncel

Malatya Turgut Özal Üniversitesinde mezuniyet heyecanı

MALATYA - Malatya Turgut Özal Üniversitesinin (MTÜ) 2023-2024 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Malatya - Malatya Turgut Özal Üniversitesinin (MTÜ) 2023-2024 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, kortej yürüyüşüyle başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sürdü.

Daha sonra Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden öğrencilerle akademik ve idari personel anısına hazırlanan sinevizyon izlendi.

MTÜ Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, konuşmasında, mezun olan öğrencilerin başta kendi emekleri olmak üzere onların eğitim hayatlarına büyük fedakarlıklarla katkı veren ailelerinin ve iş hayatına atılmaları için her türlü çabayı gösteren üniversite personelin ortak çabasıyla büyük gayretleri olduğunu belirtti.

Bu yıl akademik performansa göre üniversite sıralamasında en fazla yükselen üçüncü üniversite unvanını aldıklarını kaydeden Bentli, 2018 yılında kurulan üniversitenin 4 fakülte ve 9 meslek yüksekokulunda mezun verdiğini ifade etti.

Bentli, kuruluşunda 3 bin 500 olan öğrenci sayısının bu yıl yüzde 40 arttığını ve gelecek sene 11 binin üzerine çıkacağını belirtti.

Rektör Bentli, bu akademik yılda 41 ön lisans ve 15 lisans programında 970 öğrenciyi mezun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını aktardı.

Mezunlar adına konuşan Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü birincisi Fatma Esra Saygılı da ülkenin gelişimine katkı sağlamak adına her alanda büyük başarılara imza atacaklarına yürekten inandığını kaydetti.

Öğrencilere mezuniyet belgeleri protokol üyelerince verildi.

Ardından öğrenciler keplerini havaya fırlattı.

Törene, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve Yeşilyurt Belediye Başkanı İlhan Geçit katıldı.(AA)

Malatya Turgut Özal Üniversitesinde mezuniyet heyecanı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ahmet Kızılay, Belediye, İnönü Üniversitesi, İstiklal Marşı, Malatya, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Recep Bentli, Rektör, Yeşilyurt gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir