Malatya Güncel

Malatya'da sazlık alanda çıkan yangın söndürüldü

MALATYA - Malatya'nın Kale ilçesinde çıkan yangında 15 dekar sazlık alan ile 5 dekar kayısı bahçesi zarar gördü.

Malatya - Malatya'nın Kale ilçesinde çıkan yangında 15 dekar sazlık alan ile 5 dekar kayısı bahçesi zarar gördü.

Bağlıca Mahallesi Karakaya Baraj Gölü kenarında henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede çevredeki bahçelere sıçradı.

Vatandaşların ihbarı üzerine, olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin uzun uğraşları sonucu söndürülen yangında, yaklaşık 15 dekar sazlık alan ve 5 dekar kayısı bahçesi zarar gördü.

Yangın söndürme çalışmalarına katılan Kaymakam Ceyhun Denli, sonrasında yetkililerden bilgi aldı.

Ekipler, bölgede soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

MALATYA - Sazlık alanda çıkan yangın söndürüldü1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, itfaiye, Kale, Malatya, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir