Malatya Güncel

Malatya'da otluk alanda çıkan yangın söndürüldü

MALATYA - Malatya'nın Akçadağ ilçesinde otluk alanda çıkan yangın söndürüldü.

Malatya - Malatya'nın Akçadağ ilçesinde otluk alanda çıkan yangın söndürüldü.

Örüşkü Mahallesi'nde henüz belirlenemeyen nedenle otluk alanda yangın çıktı.

Rüzgarın da etkisiyle yangın yayılırken, çevredekilerin 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım istemesi üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.

Yangına Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına ait 9 araç ve 30 personel, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığına ait 2 tanker ve 2 personel, Fen İşleri Daire Başkanlığına ait 6 iş makinesi ve 6 personel, 7. Ana Jet Üssüne ait 2 araç ve 8 personel, Orman İşletmeye Müdürlüğüne ait 3 araç ve 6 personelle müdahale edildi.

Kontrol altına alınarak söndürülen yangında 2 bin dönümlük alan zarar gördü.

Öte yandan otluk alan çevresindeki bazı kayısı bahçeleri de yangından etkilendi.

Malatya
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Akçadağ, Belediye, Çağrı Merkezi, itfaiye, Malatya, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir