Malatya Güncel

Malatya'da Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

MALATYA - Malatya Valisi Ersin Yazıcı, kentte 1 Eylül 2023'ten bugüne kadar meydana gelen 14 bin 374 asayiş olayının 12 bin 564'ünü aydınlattıklarını söyledi.

Malatya - Malatya Valisi Ersin Yazıcı, kentte 1 Eylül 2023'ten bugüne kadar meydana gelen 14 bin 374 asayiş olayının 12 bin 564'ünü aydınlattıklarını söyledi.

Yazıcı, Valilik binasında gerçekleştirilen Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, göreve geldikten sonra kentte yaşanan asayiş olaylarına ilişkin bilgi verdi.

Vali Yazıcı, 1 Eylül 2023'ten bugüne kadar meydana gelen 14 bin 374 asayiş olayının 12 bin 564'ünü, 629 hırsızlık olayının ise 350'unu aydınlattıklarını, 433 şüpheliden 174'ünün tutuklandığını belirtti.

Uyuşturucuyla mücadeleye özel hassasiyet gösterdiklerinin altını çizen Vali Yazıcı, bu kapsamda işlem yapılan 2 bin 953 şüpheliden 277'sinin tutuklandığını, 577 kilogram sentetik uyuşturucu, 83 kilogram esrar ile 171 bin 25 sentetik ecza hapının ele geçirildiğini kaydetti.

Geçen yıl 6 Şubat'ta meydana gelen depremler nedeniyle mağdur olanların her türlü hizmetini görmeye gayret ettiklerini dile getiren Yazıcı, ramazan ayı dolayısıyla kent merkezinde vatandaşların ibadet edebilmeleri için LC Waikiki binasının üçüncü katının ibadet için hazırlandığını, camisi hasar gören mahallelere ramazan ayı dolayısıyla çadırların kurulması için çalışmalar yaptıklarını bildirdi.

6 Şubat 2023'teki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yapımına başlanan konutların anahtar teslimlerinin yapıldığına işaret eden Vali Yazıcı, "Kura çektik de insanlar gelmiyor. Daha 200 tane konut teslim ettik, acele etmiyorlar herhalde. Bina hazır, İkizce'de 2 bin 60 tane hazır, Gelinciktepe'de 1700 civarında hazır. Yazıhan ve Doğanşehir'de hazır. AFAD'a kura çekilince insanlar yığılır hazırlıklı olun dedik ancak böyle bir şey yok." diye konuştu.

Toplantıda, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal ile İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ercan Altın da hazır bulundu.

Malatya
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AFAD, Deprem, Doğanşehir, Ercan Altın, Hırsızlık, Jandarma, Konut, LC Waikiki, Malatya, Yazıhan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir