Malatya Güncel

Malatya'da çocuk görüntüsü paylaşılmasıyla ilgili 1 şüpheli gözaltına alındı

MALATYA - Malatya'da sosyal medya platformları üzerinden çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunduğu iddiasıyla 1 şüpheli yakalandı.

Malatya - Malatya'da sosyal medya platformları üzerinden çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunduğu iddiasıyla 1 şüpheli yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 20 ilde 35 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyonlar düzenlendi.

Bu operasyonlar kapsamında Arapgir İlçe Emniyet Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda "sosyal medya platformları üzerinden grup kurularak, çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu, çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirildiği ve sosyal medyada çocuk istismarı görüntüleri paylaştığı" tespit edilen Ş.Z.S. yakalandı.

Şüphelinin ikametinde yapılan aramada, 6 akıllı cep telefonu, 1'er dizüstü bilgisayar, fotoğraf makinesi, flaş bellek, ruhsatsız tüfek, kuru sıkı olduğu değerlendirilen tabanca ile 4 bilgisayar kasası, 3 taşınabilir hard-disk, 149 CD ile bazı dijital materyal ele geçirildi.

Gözaltına alınan Ş.Z.S. ile ele geçirilen materyaller gerekli tahkikatın yapılabilmesi için soruşturmayı yürüten Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Malatya
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Arapgir, Emniyet Genel Müdürlüğü, Gözaltı, Malatya, Operasyon, Sosyal medya gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir