Malatya Güncel

Malatya'da çıkan örtü yangını kontrol altına alındı

Doğanşehir ilçesinde 250 dönüm alanın etkilendiği yangında yaklaşık 40 dönüm buğday tarlası zarar gördü

Malatya - Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde çıkan örtü yangını kontrol altına alındı.

Günedoğru Mahallesi'nde çıkan örtü yangını, kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüdü.

Malatya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ile Doğanşehir Belediyesi ekiplerinin müdahale ettiği yangın kontrol altına alındı.

Yaklaşık 250 dönüm alanda etkili olan yangına ilişkin gazetecilere açıklama yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Hizmetleri Daire Başkanı Ömer Çoban, örtü yangınında yaklaşık 40 dönüm buğday tarlasının da yandığını belirterek, "Yangın kontrol altında. Arkadaşlarımız soğutma çalışması yapıyor. Evlere yakın bölge ama evlerin güvenliği alınmış durumda, herhangi bir sıkıntı yok. Doğanşehir Belediyemiz bizlere su takviyesinde yardımcı oldu, teşekkür ediyorum." dedi.

Malatya
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Doğanşehir, Doğanşehir Belediyesi, itfaiye, Malatya, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir