Malatya Güncel

Malatya'da çıkan orman yangını söndürüldü

MALATYA - Malatya'nın Pütürge ilçesinde meydana gelen orman yangını söndürüldü.

Malatya - Malatya'nın Pütürge ilçesinde meydana gelen orman yangını söndürüldü.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, ekipler dün 09.00-23.00 saatleri arasından kentin farklı bölgelerinde meydana gelen 89 arazi, ot, örtü ve orman yangınına müdahale etti.

Kentte devam eden rüzgarın etkisiyle yangınların kısa sürede büyüdüğü ve yılların emeğinin heba olduğunun belirtildiği açıklamada, kırsal kesimde zorlu arazi şartlarında yangınlarla mücadele etmeye çalışan itfiye ekiplerinin 9 araç, 27 personel ile Pütürge ilçesinde 3 farklı noktada çıkan orman yangınlarına müdahele ettiği belirtildi.

Açıklamada, Pütürge ilçesindeki orman yangınının kontrol altına alınarak söndürüldüğü ifade edildi.

Malatya
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Malatya, Pütürge, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir