Malatya Asayiş

Malatya'da 14 saatte 89 örtü ve orman yangını çıktı

Malatya'da son 14 saat içinde çıkan 89 ot, anız ve orman yangını itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

Malatya'da son 14 saat içinde çıkan 89 ot, anız ve orman yangını itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

Malatya - Havaların ısınması ile başlayan anız ve orman yangınları itfaiye ekipleri tarafından zorlu şartlar altında söndürüldü.

Sabah 09.00'dan gece 23.00'e kadar Malatya itfaiye Daire Başkanlığına 89 adet yangın ihbarı düştü.

Çıkan yangınların çoğu arazi, ot, örtü ve orman yangını olarak kayıtlara geçerken kentte devam eden rüzgarlı havanın da etkisi ile alevler çok çabuk yayılıyor. Malatya'nın ilçelerinin de çıkan yangınlara vatandaşlar da traktörleri ile müdahale ederken, çıkan yangınlarda yüzlerce dönüm arazide ekili ürünler zarar gördü. Zorlu arazi şartlarında yangınlarla mücadele etmeye çalışan itfaiye ekiplerinin halen 9 araç ve 27 personel ile Pütürge ilçesinde 3 farklı noktada çıkan orman yangınlarına müdahalesi ise sürüyor.

İtfaiye Daire Başkanlığı yaptığı açıklama ile bugünlerde özellikle vatandaşların yangınlara karşı daha duyarlı olmasını istedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, itfaiye, Malatya, Pütürge, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir