Malatya Çevre

Kentsel dönüşümle yeni evlerine kavuştular

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 18 hak sahibi çekilen kura ile evlerine kavuştu.

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 18 hak sahibi çekilen kura ile evlerine kavuştu.

Malatya - Battalgazi ilçesi Şehit Fevzi Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında rezerv alanı içerisinde yer alan bölgede ikamet eden hak sahipleri için kura çekimi gerçekleştirildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünde noter huzurunda gerçekleştiren kurada 18 hak sahibi evlerine kavuştu.

Az hasarlı konutlar için kura çekimlerinin kurban bayramı sonrasında devam edileceği öğrenildi.

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Battalgazi Belediyesi işbirliği ile Şehit Fevzi Mahallesi'nde daha önce yapımı tamamlanan 30 bloklu 684 dairenin 450'sinde anahtar teslimi gerçekleştirilmişti.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Battalgazi, Battalgazi Belediyesi, Belediye, Konut, Kurban Bayramı, Malatya, Şehit, TOKİ gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir