El Tırnak Bakımı ve Tırnak Eti Yumuşatıcı Krem Tarifi

El Tırnak Bakımı ve Tırnak Eti Yumuşatıcı Krem Tarifi

Estetik detay haline gelen el ve tırnakların doğru adımlar aracılığı ile bakıma alınması gerekmektedir.

Eğer sizlerde de kusursuz el ve ayaklara sahip olmak isteyenlerdenseniz önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

El ve Ayak Bakımı İçin Ne Yapmalıyım?

Kusursuz el ve ayaklara sahip olmanın ilk adımı doğru teknikler ile manikür yapmaktır. En doğru sonucu doğuran manikür uygulaması se ılık duş sonrasında yapılandır.

Duş sonrasında tırnak etleri yumuşayacağından dolayı manikür işlemi de kolaylaşacaktır. Tırnak sağlığını korumak için, tırnak kuvvetlendiricilerden yararlanılabilir.

Bu adım tırnaklarınızın kırılmasını engelleyecektir. Tırnak kesimi sonrasında manikür desteği alabilirsiniz. Dilerseniz doğal bakım maskeleri ve bitkisel tedavilerden yararlanabilirsiniz.

Uzamayan Tırnaklar İçin Ne Yapmalıyım?

Uzamayan tırnaklarınızı önce güçlendirmeniz ve kolay kırılmasını engellemeniz gerekmektedir. Bu adım için badem yağını tercih edebilirsiniz.

Tırnakları güçlendiren etkiye ev sahipliği yapan badem yağı aynı zaman da sararma probleminin de geri plana alınmasını destekleyecektir.

Badem yağını masaj aracılığı ile tırnaklarınıza sürebilirsiniz. 15 dakika bekleme süresinin ardından ılık su ile tırnaklarınızı durulayabilirsiniz.

Uygulamaya alacağınız bu işlem tırnaklarınızı besleyerek güçlenmesini destekleyecektir. Dilerseniz badem yağını limon suyu ve tuz aracılığı ile karıştırarak da kullanıma alabilirsiniz.

Badem yağı kürünü haftada iki defa olmak üzere uygulamaya alabilirsiniz. Sizler de birbirinden özel öneriler aracılığı ile kısa zaman zarfı içine tırnaklarınızı uzatabilir ve hayal ettiğiniz ellere sahip olabilirsiniz.

Manikür esnasında en dikkat etmeniz gereken aşama tırnak etlerinizin kesilmesi veya geri itilmesidir. Etleriniz yeterince yumuşatılmadığı zaman kanama ve yaralanmalar görülebilmektedir.

Bu sebeple hem bilinçli yapılmalı hem de gerekli hijyenik koşullar oluşturulmalıdır.

Tırnak Eti Yumuşatıcı Krem Tarifi

  • 2 çorba kaşığı taze veya dondurulmuş ananas suyu
  • 2 çorba kaşığı yumurta sarısı
  • 1/2 tatlı kaşığı elma sirkesi

Malzemelerin tamamını iyice karıştırdıktan sonra tırnaklarınızı bu karışıma batırarıp yarım saat bekletin. Bu kremi buzdolabında bir hafta saklayabilirsiniz.

Lütfen bu yazıya puan verin!
14 kişi puan verdi. Ortalama puan: 7
Yorum Ekle