Doğal Tırnak Bakımı ve Tırnak Maskeleri

Doğal Tırnak Bakımı ve Tırnak Maskeleri

Ellerinizin estetik duruşu ve güzelliği açısından tırnak bakımı büyük önem taşımaktadır. Tırnak bakımı için birçok doğal yöntem bulunmaktadır.

Bu doğal yöntemlerden yararlanarak kısa zaman zarfı içinde sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı?

Tırnak bakımının ilk adımında tırnaklar koruyucu ojeler aracılığı ile güçlendirilmelidir. Bu adım tırnaklarınızın kırılmasını önleyecektir. Manikür işleminin uzman eller tarafından uygulamaya alınması gerekmektedir.

Manikür işlemi sırasında hijyen kurallarına dikkat edilmelidir. Tırnak kesimi sonrasında düzenli olarak törpü yapılmalıdır. Törpü ve manikür uygulamaları tırnaklarınızın düzgün bir şekilde büyümesi adına büyük önem taşımaktadır.

Tırnak Bakımı İçin Özel Karışım

  • 5 yemek kaşığı su
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı limon suyu

Tırnak bakımı için 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile 1 yemek kaşığı limon suyunu harmanlayalım. Hazırladığımız karışımın içerisine 5 yemek kaşığı su ilave edelim.

Elde ettiğimiz karışımı tırnaklarımızın üzerine ince bir tabaka halinde sürelim ve 15 boyunca bekleyelim. Önerilen bekleme süresinin ardından tırnaklarımızı ılık su ile durulayalım. Manikür işlemi sonrasında bu özel maskeyi kullanıma alabilirsiniz.

Tırnak Güçlendirici Maske Tarifi:

  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı susam yağı
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı limon yağı
  • 1 yemek kaşığı lavanta yağı


Tırnak güçlendiren maske tarifi için önerilen tüm malzemeleri geniş bir kabın içerisinde harmanlayalım. Maskemizi tırnaklarımızın üzerine masaj yaparak sürelim.

Tırnak Bakımı


Bir kase ılık suya, tatlı kaşığı deniz suyu, bir tatlı kaşığı badem yağı ve yarım limon sıkın. Ellerinizi bu karışımda 15 dakika tutun.

Tırnaklarınıza badem yağı ile masaj yapın. Bunu haftada iki kez uygularsanız tırnaklarınızın kırılmasını önlersiniz.

Lütfen bu yazıya puan verin!
104 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9
Yorum Ekle