Malatya Güncel

İnönü Üniversitesinde Bilim Şenliği düzenledi

MALATYA - Malatya'da, İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üstün Yetenekliler Araştırma ve Uygulama Merkezince öğrencilere yönelik Bilim Şenliği düzenlendi.

Malatya - Malatya'da, İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üstün Yetenekliler Araştırma ve Uygulama Merkezince öğrencilere yönelik Bilim Şenliği düzenlendi.

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üstün Yetenekliler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Aziz İlhan, 13-17 Mayıs'ta öğrenciler için etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi.

Öğrencilere okuryazarlık becerilerini kazandırmayı amaçladıklarını aktaran İlhan, "Bilim Şenliği etkinlikleri kapsamında öğrencilerimiz ile birlikte birçok çalışma gerçekleştirdik. Bilim Şenliği etkinliği programı kapsamında katılım sağlayan öğrencilerimize STEM atölyesi, akıl yürütme etkinlikleri, teknoloji kodlama eğitimleri, yapay zeka uygulamaları, dijital oyun tasarımı, web tasarım v.b. eğitimleri bir hafta boyunca sunmaya çalıştık." diye konuştu.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni Sibel Çolak Küçük ise amaçlarının çocukları geleceğin mesleklerine hazırlamak olduğunu belirtti.

Bilim Şenliği kapsamında teknoloji ve beceri amaçlı kullanılan 4 atölye, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileriyle buluştu. 100 öğrencinin davet edildiği şenlikte öğrenciler 25'şerli gruplar halinde STEM, kodlama ve akıl yürütme çalışmalarından yararlandı.

İnönü Üniversitesinde Bilim Şenliği düzenledi1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, İnönü Üniversitesi, Malatya, Meslekler gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir