Malatya Güncel

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 266 öğrenci mezun oldu

MALATYA - İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan 266 öğrenci için tören düzenlendi.

Malatya - İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan 266 öğrenci için tören düzenlendi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, genç doktorlara yeni çıktıkları yolda başarılar diledi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Beytur ise bu yıl fakülteden 266 genç meslektaşlarının mezun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi..

Beytur, bu yıl mezun olan öğrencilerin tarihte görülmemiş badireler atlattığını belirterek, şöyle konuştu:

"Mezunlarımız 2020 yılında Sivrice depreminin ardından yüzyılda bir görülebilecek pandemiyi ve asrın felaketi 6 Şubat depremlerini yaşadılar. Tüm afetlerde gece gündüz demeden hizmet edebilmek için gayret gösterdiler. Bu vicdani sorumluluğu kazandıran kıymetli velilerimize ve çalışma ahlakını öğreten fakültemiz hocalarına minnetlerimi arz ederim."

Törene İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Erhan Berk, 7. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Albay Zeki Koltukoğlu, Battalgazi Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erol Karaaslan ile veliler katıldı.

Tören, mezun olan öğrencilere diplomalarının verilmesiyle sona erdi.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ahmet Kızılay, Ali Beytur, Battalgazi, Deprem, Doktor, İnönü Üniversitesi, Malatya, Rektör, Sivrice, Zeki Koltukoğlu gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir