Malatya Çevre

İnönü Üniversitesi'nde bin fidan toprakla buluşturuldu

Malatya İnönü Üniversitesinde ağaç dikme kampanyası çerçevesinde yaklaşık bin fidan toprakla buluştu.

Malatya İnönü Üniversitesinde ağaç dikme kampanyası çerçevesinde yaklaşık bin fidan toprakla buluştu.

Malatya - Fidan dikme etkinliğine, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Genel Sekreter Yardımcıları Ömer Çelik ve Yaşar Kalkan, akademisyenler ve öğrenci toplulukları katıldı. İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, fidan dikme etkinliğiyle ilgili verdiği bilgide, İnönü Üniversitesinin dünya yeşil kampüs sıralamasında 208. olarak ilk 500 kategorisine girdiğini vurgulayarak, "Üst yönetim olarak yeşil kampüse ayrı bir önem veriyoruz. Göreve başladığımız günden itibaren kampüsteki ağaç sayısını sürekli artırmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Yapılan etkinlikte yaklaşık bin fidan dikildi. Dikilen fidanlardan çoğunun çam olduğunu belirten Akpolat, kendilerine destek olan öğrenci topluluklarına, fakültelere ve çam ağacı vererek destek veren Orman Bakanlığına teşekkür etti.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, İnönü Üniversitesi, Kampanya, Malatya, Nusret Akpolat, Rektör gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir