Malatya Güncel

DAİMFED Malatya Şube Başkanı Esen, basın mensuplarıyla bir araya geldi

MALATYA - Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu (DAİMFED) Malatya Şube Başkanı Kadircan Esen, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Malatya - Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu (DAİMFED) Malatya Şube Başkanı Kadircan Esen, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Esen, bir restoranda gerçekleştirilen basın toplantısında, DAİMFED Malatya Şubesi'nin yeni kurulduğunu söyledi.

Geçen yıl 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin kentte yıkıma neden olduğunu hatırlatan Esen, depremin ardından kentteki karışıklığa çözüm üretmek adına şubeyi kurduklarını söyledi.

Şehrin gelişimine katkıda bulunmak istediklerini kaydeden Esen, "Şehrimizde 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde maalesef 1390 vatandaşımızı kaybettik, 9 bin 108 kişi yaralandı. Bunların tekrar yaşanmaması ve şehrin dizaynında en iyi teorileri üretmek için iş birliği yapmak istiyoruz." diye konuştu.

Esen, DAİMFED'in Adana merkezli kurulduğunu ve konfederasyon olma yolunda adımlar atıldığını bildirdi.

Amaçlarının üniversite ve yerel yönetimlerle işbirliği içinde kente katkı sunmak olduğunu anlatan Esen, "Federasyon Adana, Akdeniz bölgesinde bir inşaat tamamlama sigortası yapmış. Temelden veya belli bir noktadan daire alan vatandaşların haklarını korumak amacıyla. Belli bir sigorta karşılığında inşaat bitirme sigortası şeklinde çalışma yapılmış. Denetimli serbestliği olanlara operatör eğitimi verilmiş o operatörler depremde kurtarma çalışmalarında sahada aktif çalışmışlardır." ifadelerini kullandı.

Esen, konuşmasının ardından DAİMFED Malatya Şubesi'nin yönetim kurulunu tanıttı.

Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Deprem, Malatya, Müteahhit gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir