Malatya Politika

CHP liderinden Malatya'da konteyner kent ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel deprem bölgesi Malatya'da, konteyner kent ziyaretinde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel deprem bölgesi Malatya'da, konteyner kent ziyaretinde bulundu.

Malatya - Bir dizi temaslarda bulunmak üzere deprem bölgesi Malatya'ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Yazıhan ile Doğanşehir ilçe ziyaretlerinin ardından beraberindeki heyetle birlikte Yeşilyurt ilçesi sınırları içerisinde bulunan Rönesans Konteyner Kenti ziyaret ederek depremzedelerle bir araya geldi.

Ziyaretlerde vatandaşların talep ve isteklerini dinleyen Özel, deprem bölgelerindeki en büyük sonunun barınma olduğunu söyledi.

"Deprem bölgelerindeki tüm illerde ortak sorun barınma"

Rönesans Konteyner Kentte, yaklaşık 60 özel çocuğun ailesiyle birlikte bölgede yaşadığını ifade eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Depremden en çok etkilenen 4-5 ilde durum aynı. En büyük sıkıntı barınma sorunu. Malatya'daki tüm özel çocuklar ailesiyle birlikte bu konteyner kentte. 60-70 özel çocuk burada yaşıyor. Bu çocukların ayrı bir yere alınması gerekiyor. Haluk Levent ile görüştüm 15 gün içerisinde Malatya'ya gelerek Milletvekilimiz Veli Ağbaba ile birlikte konuya çare olmaya çalışacak. Ama bu işin Haluk Levent'e söylenmesi yerine devleti yönetenler üzerlerine düşeni yapsa daha doğru olacak" diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Politika haberleri de dahil olmak üzere, CHP, Deprem, Doğanşehir, Malatya, Özgür Özel, Veli Ağbaba, Yazıhan, Yeşilyurt gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir