Malatya Güncel

Battalgazi Belediyesi, metruk yapıların yıkımını gerçekleştirdi

MALATYA - Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremler nedeniyle ağır hasar alan binaların kömürlük ve depolarının yıkımını gerçekleştirdi.

Malatya - Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremler nedeniyle ağır hasar alan binaların kömürlük ve depolarının yıkımını gerçekleştirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Battalgazi ilçesinde, deprem nedeniyle ağır hasar alan binaların yıkım süreci devam ediyor. Bu sırada yıkılmayan kömürlük ve depoların da yıkımı yapıldı.

Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürü Engin Pepeler, Vali Ersin Yazıcı'nın mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantıda yıkılmayan kömürlüklerin belediye marifetiyle yıkılması hususunda talimat verdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu talimat doğrultusunda muhtarlarımızdan aldığımız dilekçelere istinaden yıkılan binaların yıkılmayan deposu, kömürlüğü dediğimiz kısımlarının yıkım işlemlerine başladık. Yıkım sonrasındaysa araziyi düzenleyerek muhtarlara teslim ediyoruz. Ataköy, Ferhadiye, Zafer ve Üçbağlar mahallelerinde kömürlüklerin yıkımını gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde diğer mahallelerde de benzer çalışmalarımıza devam edeceğiz. Amacımız, depremin yarattığı tahribatı en kısa sürede ortadan kaldırarak mahalle sakinlerine temiz ve güvenli bir ortam sunmak."

Yıkımın devam ettiği Ataköy Mahallesi Muhtarı Elif Yemici de çalışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, Battalgazi Belediyesine teşekkür etti.

Battalgazi Belediyesi, metruk yapıların yıkımını gerçekleştirdi1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Battalgazi, Battalgazi Belediyesi, Belediye, Deprem, Malatya, Muhtar gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir