Ardahan'da ikinci doz aşı yaptırmayanlar telefonla aşıya davet ediliyor

Ardahan
Ardahan'da ikinci doz aşı yaptırmayanlar telefonla aşıya davet ediliyor

ARDAHAN - Ardahan Valisi Hüseyin Öner, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında uygulanan aşı çalışmalarında Doğu ve Güneydoğu illeri arasında ilk iki ilden biri olduklarını söyledi.

Vali Öner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ikinci doz aşıda yüzde 71,9 oranını aşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Kentte ilk doz aşısını yaptıran ancak ikinci doz aşısının zamanı gelmesine rağmen sağlık kuruluşlarına gitmeyenleri tespit ettiklerini aktaran Öner, şöyle konuştu:

"İkinci doz aşı zamanı gelmiş ancak herhangi bir sağlık kuruluşuna baş vurmamış vatandaşlarımızı İl ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinde görevlendirdiğimiz ekiplerimiz aracılığıyla arattırıyoruz. Telefon ile iletişime geçerek aşılamaya davet ediyoruz. Neden aşı olmadıklarını soruyoruz. Vatandaşımızla iletişime geçen arkadaşlarımız kendilerine konunun önemini ve ehemmiyetini anlatıyor. Belli bir sürede ikinci doz aşı yapmanın koruyuculuk etkisini özellikle vurguluyoruz. Bu şekilde belirlediğimiz vatandaşlarımızı ikinci doz aşısını yapmaya davet ediyorlar."

Öner, ikinci doz aşıda belirli bir hedefe ulaşmak için çalışmaların aralıksız süreceğini sözlerine ekledi. Kaynak: AA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ardahan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ardahan Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Ardahan, aşı, aşıya davet, Kovid-19, Vali Hüseyin Öner.

Yorum Ekle