Koronavirüs Haber

Son dakika Koronavirüs haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ve yeni güncel Koronavirüs haberleri anında bu sayfada bulunmaktadır.

Koronavirüs
Koronavirüs

Koronavirüs hastalığı (COVID-19) yeni bir virüsten kaynaklanan bulaşıcı bir hastalıktır. Hastalık kuru öksürük, ateş ve daha ciddi vakalarda nefes almada zorluk gibi semptomlarla birlikte solunum yolu sorununa (grip gibi) yol açar. Coronavirus hastalığı, şiddetli akut solunum sendromu koronavirüs 2'nin neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır. Hastalık ilk olarak Aralık 2019'da Çin'in Hubei eyaletinin başkenti Wuhan'da tanımlandı ve o zamandan beri küresel olarak yayıldı ve devam eden 2019-20 koronavirüs pandemisine yol açtı.

Ellerinizi sık sık yıkayarak, yüzünüze dokunmaktan kaçınarak ve kendisini iyi hissetmeyen kişilerle yakın temasta (1 metre) bulunmayarak kendinizi koruyabilirsiniz.

KORONAVİRÜS NASIL YAYILIR?

Koronavirüs hastalığı en çok, hastalığa yakalanmış kişilerle öksürdükleri veya hapşırdıkları sırada temasla bulaşır. Ayrıca kişilerin, üzerinde virüs bulunan bir yüzeye veya nesneye dokunup daha sonra kendi gözlerine, burunlarına veya ağızlarına dokunmaları yoluyla da bulaşır.

Son Dakika Koronavirüs Haberleri

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?