Malatya Güncel

AK Parti'nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı

Geçtiğimiz günlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi adayını açıklayan AK Parti bugün de tüm ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna açıkladı. Programda ayrıca CHP'den 1, Gelecek Partisi'nden ise 13 isim AK Parti'ye geçti.

Geçtiğimiz günlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi adayını açıklayan AK Parti bugün de tüm ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna açıkladı. Programda ayrıca CHP'den 1, Gelecek Partisi'nden ise 13 isim AK Parti'ye geçti.

Malatya - AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz'un katılımıyla Beydağı Kapalı Spor Salonu'nda aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Yavuz yaptığı konuşmada bu işi millete hizmet için yaptıklarını ifade ederek, "Yeter ki bunu unutmayalım. Mevsim çalışma zamanıdır, şimdi çalışırsak çok daha anlamlıdır. 'Ben seçilemedim, niçin ben dururken başkasını seçtiler' düşüncesiyle kenara çekilme vakti değildir. Biz makamlara değil davalarımızın neferiyiz. Davamızı ortada bırakma, küsme, alınma kırılma şansımız yok. Biz makamları hizmet etme aracı olarak görüyoruz" dedi.

Önümüzdeki sürecin başka güzelliklerin yaşandığı bir süreç olacağını ifade eden Yavuz, "Bak göreceksiniz gerçek belediyecilik anlamında Malatya'da da ilçelerde de inşallah 14-0 yaparız cumhur ittifakı olarak. Çok güzel belediyecilik örneklerinin ortaya çıktığını göreceğiz" ifadelerine yer verdi.

Yeni adayların belirlenmesi sürecinde bunun bir bayrak yarışı olduğunu ve artık tüm aday adaylarının açıklanan adayların etrafında kenetlenerek en yüksek oyu almak için çalışmalarını isteyen Yavuz, "Tüm aday adaylarımız sahneye çıktı, yarışın içine girdi. Çok makbul bir iş yaptılar, tüm aday adaylarımızı tebrik ediyorum. Artık adaylar belirlendi, hepimiz adayların arkasında kenetleneceğiz, en yüksek oyu almak için var gücümüzle çalışacağız" şeklinde konuştu.

Yavuz, konuşmasının sonunda Gelecek Partisi'nden istifa eden İl Başkanı Semih Aksoy ile birlikte 13 partilinin AK Parti'ye geçmesi ile rozetlerini taktı. Ayrıca CHP Doğanşehir İlçe Meclis Üyeliği'nden istifa ederek AK Parti'ye geçen Yavuz Mutlu'ya da rozeti takıldı.

AK Parti'nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Sami Er geçtiğimiz günlerde açıklanırken ilçe adayları ise şu isimler oldu:

Akçadağ'da Hasan Ulutaş, Arguvan'da Burak Ateş, Arapgi'de Çetin Özdemir, Battalgazi'de Bayram Taşkın, Darende'de Alican Bozkurt, Doğanşehir'de Zekeriya Çelebi, Doğanyol'da Hakan Bay, Kale'de İhsan Özbay, Pütürge'de Mikail Sülük, Yazıhan'da Nevzat Öztürk ve Yeşilyurt'ta İlhan Geçit.

Cumhur İttifakı olarak Hekimhan'da Mehmet Tabaroğulları ve Kuluncak'ta Erhan Cengiz MHP'nin adayları olarak desteklenecek.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Akçadağ, Arguvan, Battalgazi, Belediye, CHP, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Erhan Cengiz, Gelecek Partisi, Hakan Bay, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Malatya, Malatya Büyükşehir Belediyesi, MHP, Mikail Sülük, Nevzat Öztürk, Pütürge, Spor, Yazıhan, Yeşilyurt gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir