Malatya Politika

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Malatya'da konuştu:

"Beklediğimiz sonucu alamayışımızın sebeplerini incelemek ve kritik etmek üzere çok kıymetli çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaların sonucunda alınması gereken tedbir ve önlemlerin gereği zaten yapılacak"

Malatya - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, mahalli idareler seçimleriyle ilgili "Beklediğimiz sonucu alamayışımızın sebeplerini incelemek ve kritik etmek üzere çok kıymetli çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaların sonucunda alınması gereken tedbir ve önlemlerin gereği zaten yapılacak." dedi.

Yılmaz, AK Parti Malatya İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda, partilerinin siyasi kazanımlarını artırmak için gayret veren herkese teşekkür etti.

Seçimi kazanan Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Sami Er ile diğer AK Parti'li belediye başkanlarına teşekkür eden Yılmaz, "Kazanamayan kardeşlerime geçmiş olsun diyorum. 'Olanda hayır vardır', diyeceğiz. Bundan sonraki yeni süreçlerdeki azim ve gayretimizi hiç eksik etmeksizin yeniden bilenip motivasyonla geleceğe doğru koşacağız." diye konuştu.

Malatya'ya geliş nedenine değinen Yılmaz, şöyle devam etti:

"31 Mart seçimleri dolayısıyla emek verenleri, kazananları tebrik etmek, kaybedenlere de kaybetme nedenlerini güzelce masaya yatırarak, onların sebep ve sonuç ilişkisini eksiksiz yapmak, geleceğe yeni bakış açışıyla, onlardan alınmış çıkarsamalar ve derslerle yeni bir sürecin planlamasını yapmak üzere buraya geldim."

Yetkili kurullarla, saha ve sosyolojik araştırma kurumlarıyla seçim sonuçları üzerinde etkili olan faktörleri incelediklerini belirten Yılmaz, "Beklediğimiz sonucu alamayışımızın sebeplerini incelemek ve kritik etmek üzere çok kıymetli çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaların sonucunda alınması gereken tedbir ve önlemlerin gereği zaten yapılacak. Bir şey var ki 31 Mart seçimlerinde biz bekleneni alamadık. Bize kısmen oy vermeyen seçmenimiz oldu, sandığa gitmeyenler oldu. Bunu biliyoruz." ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Namık Gören de toplantıda bir selamlama konuşması yaptı.

Konuşmaların ardından basına kapalı devam eden toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın ve Yeşilyurt Belediye Başkanı İlhan Geçit de katıldı.

MALATYA - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Malatya
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Malatya haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Malatya Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Malatya'nın dört bir yanından Politika haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Battalgazi, Belediye, Malatya, Yeşilyurt gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir