Rüyada Tektaş Görmek

Rüyada Tektaş Görmek

Danyal Aleyhisselama göre rüyada tektaş görmek, yı gören kişi büyük makama geçer, eğer zengin ise malı artar, savaşta ise kazanır, tüccar ise kazancı artar, fakir ise geçimi düzelir. Cabirül Mağribi'ye göre, parmağında demirden bir tektaş olduğunu görmek, kuvvete delalet eder.

Ibni Sirin'e göre, rüyasında tektaşının kaybolduğunu gören, işlerinde zorluk çeker. Tektaşının kaşının kırıldığını gören, soğukkanlılığını kaybeder. tektaşını birine hediye ettiğini gören, mal ve mülkünden bir kısmını satarak, parasını saklar. Tektaşının altından olduğunu görenin bütün malı ve mülkü bereketli olur.

Rüyada kendisine üzeri yazılı bir tektaş verildiğini görmek mala sahip olacağına işarettir. Tektaş kaşlı değil de çiçekli ise bu rüyanın sonu hayırlıdır.

Tektaşı eğer gümüşten ise malı ve mülkü helaldir. Eğer demirden ise, kendi malı ve mülkü kıymetlidir. Eğer sarı bakırdan ise, alçak karakterli bir kişiden menfaat görür. Tektaşının iki parçaya ayrıldığını gören, sevdikleri arasında ayrılık olur iki taşlı bir tektaşı olduğunu gören, mala mülke çok düşkün olur.

Rüyada, parmağına tektaş taktığını görmek, her zaman taktığından başka ise, evlenerek bir çocuk sahibi olmasına delalet eder. Tektaşının kaşı kırmızı ise yüreği güzeldir. Siyah ise çocuğu güzellik içinde büyür.

Bir mescitte namaz kılarken bir tektaş bulduğunu gören, iyi bir kimseyle evlenir.

Kendisine altın bir tektaş verilir ve o tektaşın üzerinde de taŞ olmayıp sadece nakış veya çiçek gibi süsler varsa, malından ve mülkünden artış olur veya işi iyi olur.

Kaşı yakut olan bir tektaşı parmağına taktığını görenin eşi kız doğurur. Eğer eşi hamile değilse, hamile kalır; eğer rüya sahibi bekâr ise, sokağa atılmış bir kız bularak onu evlat edinir.

Tektaşının kaşını zebercetten gören çok yaŞar. Altından burma veya zincir gibi bir tektaş taktığını gören, bir işe başlar. Rüyada tektaş kaşı görmek şeref, mal ve nimettir. Bekar tarafından görülürse, evlenmeye delalet eder.

Eğer kaş taşları bilezik veya halhal üzerinde olursa, kız kardeş ve larla yorumlanır. Tektaşının taşının düştüğünü görmek, şeref ve itibarinin yokluğuna delalet eder. Tektaşının halkasının krıldığını görmek, sözünün artık sayılmayacağına işarettir.

Rüyada tektaş görmek, bir ev veya bir hayvanı satın almaya işarettir. Rüyada görülen tektaş eğer altından olursa erkek için zillet ve meskenettir. Demirden bir tektaş taktigini gören kimse, zorluk ve meşakkatten sonra hayra nail olur. Tektaş altından ve kaşı da varsa bu rüya iyi ve hoştur. Tektaşın kaşı olmazsa, kendisinde menfaati olmayan islere işarettir. Bir kimse gümüşten bir tektaş takındığını ve hükmünü, murat ettiği şekilde yerine getirdiğini ve yaptığını görse, o kimse saltanata erişir.

Rüyada işlemeli bir tektaş bulduğunu görmek, ev, hayvan ve mülk gibi bir şeye nail olur. Tektaşların sokakta satıldığını görse, o kimse halkın reislerinin evini mülkünü satın alır. Bekâr olan kimse rüyada tektaş takındığını görse, zengin bir kimseyle evlenir.

Tektaşın kaşı çocuktur. Rüyada mücevher tektaş görmek bu tabir makam ve para ile saltanat ve devlete, çok mala, şöhrete, izzet ve şerefe işarettir.

Tektaşın kaşı boncuktan olursa, saltanatın zayıf olduğuna işarettir. Kaşın yeşil yakuttan olduğunu gören kimsenin, mümin, âlim, zeki ve anlayışlı bir çocuğu dünyaya gelir.

Tektaşının kaybolduğunu gören kimse malik olduğu şeyde kötü gördüğü bir şey meydana gelir ve ona sabır eder. Rüyada tektaş görmek, makam, mal, zenginlik, geçim, bolluk ve berekete işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
45 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi