Rüyada Mücevher Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada mücevher görmek iyi ve hayırla yorumlanmaktadır. Fakat olumsuz şekilde de yorumlanmakla birlikte rüyada mücevher görmenin tabirini oku.

Rüyada Mücevher Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada mücevher görmek;güzel, olgun, namuslu ve zengin kimselere işaret eder. Aynı zamanda da mücevherin çokluğu, kıymeti ile yorumlanır. Bütün güzellikler ve zenginlikler sizin olacak demektir. Kirmani'ye göre; rüyasında mücevheri sattığını gören, kadınların işleriyle uğraşır. Bir rivayete göre, rüyayı gören kadın ise en kıymetli şeylerini satar. Mücevherleri delikli veya deliksiz olarak görmek, kızlara ve dul kadınlara işarettir.

Bekar bir kadının rüyasında mücevher görmesi, şeref ve saltanat sahibi bir kimse ile evlenmesine delalet eder.

Bazen mücevheri görmek, göz kamaştırıcı ilme, ileride meşhur olacak evlada, yararlı iş ve söze, hayır ve berekete işaret eder. Cabir-ül Mağribi'ye göre; beyaz mücevher görülmesi, evlattır. Cafer-i Sadık'a göre; rüyada mücevher görmek, sekiz şekilde tabir olunur:

  1. Saklanan mal,
  2. şöhretli bir ilim,
  3. tanınmış bir evlat,
  4. kıymetli eşya,
  5. Güzel ve namuslu bir eşe.
  6. faydalı söz,
  7. hayır ve bereket,
  8. güzel bir iş.

Bir mücevheri satın almak, mücevher deliksiz ise, bekar biriyle; delikli ise, dul biriyle evlenir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada mücevher görmek, doktora, bilgine, rütbeye, rahatlığa, geçime, fayda ve menfaate işarettir.

Eğer rüyayı gören kötü bir insan ise mücevheri görmesi pişmanlığa delalet eder. Rüyasında bir mücevhere kıymet takdir ettiğini gören kişi evlenir. Birçok mücevherlere sahip olup, bunları ötekine, berikine dağıttığını gören, halka emreder, onları yönetir.

Mücevherleri taktıysanız bu, başarılı olup yükseleceğiniz anlamına gelir. Makam sahibi olmak demektir.

Rüyada mücevher görmek, eline geçmek veya bulmak, satın almak, o kimsenin çok mala ve mülke sahip olacağına, aynı zamanda evladı olacağına işarettir.

Rüyada mücevherler, bu rüyayı görenin çok para kazanacağını, zenginleşeceğini ve aynı zamanda çocuğu olacağına yorumlanır. Mücevheri takmak ta başarı kazanacağınızı ve üst makamlara çıkacağınızı işaret eder. Pırıl pırıl, parlak renkli mücevherler iş ve aşk hayatında mutluluğu ve başarıyı temsil eder.

Mücevherat kadın için sevince, erkek için üzüntüye, toplu halde görülen mücevherler dünyalığa yahut değerli insanlardan meydana gelen topluluğa delalet eder.

Rüyada çok sayıda mücevher görmek, hesapsız mala veya erdemli insanlardan meydana gelen topluluğa işaret eder. Rüyada görülen mücevherler namuslu bir eş olarak tanımlanır. Ayrıca evlada işaret sayılır. Bazen saklanan mala, şöhretli bir kimseye veya faydalı söz olarak yorumlanır. Rüyayı bekar kadın görürse, bir gönül ilişkisi olacağına yorumlanır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
12 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi