Rüyada Kümes Görmek

Rüyada Kümes Görmek Nedir? Rüyada Kümes Hayvanı Ne Anlama Gelir?

Rüyada tavuk, horoz, hindi ve ördekleri evde beslemek için yapılan kümes görmek, sahibinin berekete ve sevince erişeceğine yorulmaktadır. Rüyada kümes görmenin anlamı kişinin evine, sevinç duyacağı bazı önemli gelişmelerle birlikte elde edeceği bereketli rızka ve ferah içinde bir hayata delalet eder. Birinin rüyasında civcivlerle dolu kümes görmesi, bekârlar için hayırlı evliliğe, evliler için hayırlı bir evlada ve rızka delalet eder. Rüyada kümes hayvanlarının etini görmek yahut bu etten yemek ise rüya sahibinin esenliğine alamettir. Erkek, kadın fark etmez, rüyada kümese girmek rüyayı gören için çok büyük bir şekilde iş kapılarının açılacağına işarettir. Yeni eleman alınacağına, dertlerini ve kederlerini arkasında bırakacağına inanılır. Rüyada bir kümes içine girip kendini saklamak saklanan kişi için insanlardan sakladığı bir sırrının olduğuna yorulur. Bazen de rüyada bir kümes içinde saklanmak, anlam olarak kişi kendini güvende hisseder demektir. Birinin rüyasında bir kümes içinde saklanması bazen tuhaf işlere delalet eder.

Rüyada İçi Hayvan Dolu Kümes Görmek, Kümeste Hayvan Görmenin Anlamı Ve Yorumu

Rüyada içi hayvanlarla dolu kümes içerisine girdiğini görmek, yaşantınızın düzene gireceği ve güzel günler geçireceğinizin işaretidir. Rüyada görülen kümes hayvanları, eş, çocuk ve bereketli işlerdir. Bir kümes hayvanı boğazladığını gören kişi evlenir. Kümes hayvanının gagası, şüpheli rızk elde edileceğine yorulur. Rüya sahibinin beklenmedik bir yerden eline geçecek bereketli mala işarettir. Rüyada görülen kümes, aynı zamanda kafesi çağrıştırdığından yorumlarında benzerlik görülür. Rüyada kümes hayvanı görmek, aile fertlerinin rızkını temin etmek için çaba gösteren babaya, çocuklarının mutluluğu için didinen anneye alamettir.

Bu rüya bazen kişinin yakında tanışacağı kimselere işaret eder. Rüyada kümes hayvanlarından herhangi birini kesmek, eğer rüya sahibi bekârsa onun evleneceğine, şayet evliyse çocuklarından yahut yakınlarından birin mürüvvetini göreceğine işaret eder. Bir kimse rüyasında tavukları kümese kapattığını görse, hayırlı işler yaparak kazanç elde edeceğine ve nimete erişeceğine işaret eder. Rüyada kümes içinde yavru hayvanlar görmek ya da kümes hayvanlarından birinin yavrusunun görülmesi, bu rüya bir erkek çocuğa işarettir. Bazen kuluçkaya yatmış kümes hayvanı görmek, uzun zamandır beklediği bir işin neticesini sonucunu alacağını, sabredip murada ereceğine veya haylazlık ve tembellik yapmaya da işaret eder.

Rüyada kendi evinin içinde kümes hayvanı görmek, kişinin, evde yaşayabileceği zorluk, yokluk ve sıkıntılara rağmen çalışması sayesinde evini rahatlıkla geçindireceğine, istediği makama ulaşacağına delalet eder. İmam Nablusi'ye göre evinde kümes olduğunu gören kimse amir olur. Evde kümes görülmesi zenginlik anlamına da gelmektedir. Kirmanî demiştir ki: Kümes hayvanları bir yere toplamak hayır, mal ve nimete işaret eder. Rüyasında içi hayvanlarla dolu kümesi gören, bir topluma başkan olur. Rüyada kümes yıkmak, bir kimsenin rüyasında kümes yıkması evini geçindirmek için bir şeyler satacağına yorulur. Mecburen bir malını satış yoluyla elinden çıkartır. Veya bazı işlerinde sakıntı yaşar bunu telafi eder. Rüyada yıkılan kümesin yerine yenisini daha güzel şekilde yapanın hayatı daha iyi olacaktır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
43 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi