Rüyada şahin görmek ne anlama gelir?

Rüyada şahin görmek ne anlama gelir?

Rüyada şahin görmek kadrinin yüksekliğine, izzete, makam ve mevkinin yükselmesine yorulur. Şahin sı liderliğin, büyüklüğün, yüksekliğin, itibarın, gücün, kuvvet ve kudretin simgesidir. Rüya sahibi şahini ne şekilde görürse görsün şahin başarı olarak tabir edilmektedir. Şahin rüyası makam, komutanlık, evlat, mal ve nimetin simgesidir.

Rüyada görülen şahin makama, komutaya, evlada, mal ve nimettir. İbn-i Sîrîn: Şahin görülmesi; zalim bir hâkimden büyüklük bulacağınıza delalet eder.

Rüyasında beyaz bir şahin tuttuğunu görmek, kadrinin yüksekliğine, izzete ereceğine işarettir. Elinde bir şahin olduğunu gören, itibarlı olur.

Rüyada şahin kuşu görmek, yüksek bir memuriyete delâlet eder. Çünkü şahinler yüksekten uçar. Kendisini şahin olarak görmek, bir şehre vali olmaya delâlet eder.

Rüyada şahin görmek nasıl tabir edilir

Şahinin elinden uçup gittiğini görmek, şeref ve mevkiinin tükenmesine, şahinin elinden düşüp öldüğünü görmek, mevkiinden düşerek aynı zamanda fakirleşeceğine delalet eder.

Günümüz yorumcuları da şahin görülmesini yeni arkadaşlıklar kazanacağınıza işaret ederler.

Kirmani ye göre: birinin kendisine bir şahin verdiğini görenin bir çocuğu olur. Yahut şeref ve itibar kazanır. Şahinin evinin damına konduğunu görmek, devlet büyüklerinden birine yakınlaşmaya ve ondan menfaat görmeye işarettir.

Rüyada şahin kuşu tuttuğunu görmek, ulüvv-i kadre, yüksek mevki, makam ve izzete delâlet eder.

Av için bir şahin satın aldığını gören bir işe girer. Muradi olur ve itibari artar. Kadının eteği altına bir şahinin gizlendiğini görmesi, erkek doğuracağına, eğer şahinin ayağında çıngırak varsa kız doğuma delalet eder.

Cafer'i Sadik a göre, şahin görmek murat, ferah, müjde, yerine getiren ve mal ile tabir olunur. Eğer şahin sinirliyse çok vahim, asi evlat, yol kesici hırsız ile yorumlanır.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada şahin kuşu görmek, üç vecih ile tabir olunur:

  1. a) Ferah,
  2. b) Müjde,
  3. c) Mal.

Denilmiştir ki: Rüyada görülen şahin, vefası olmayan zalim bir sultandır. Rüyada şahin kuşu, rütbe itibarıyla doğan kuşundan daha aşağıdır.

Rüyada şahin eti yediğini görmek, kudret ve kuvvete, mal ve menfaate delâlet eder. Elinden şahin kuşunun uçtuğunu görmek, mevkiini kaybedeceğine işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
100 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi