Rüyada Kafiye Görmek

Rüyada Kafiye Görmek

sında şiir yazmak için kafiye aradigini ve bunu bir kagida siraladigini görmek, sanatçi ise ustalasacagina sairse bir kitabi yayinlanip taninacagina, ressam ise resimlerini sergileyecegine delalet eder.

Bir kimsenin rüyadak edebi bir eseri, kitabı okuduğunu yada rüyada şiir yazması, ince ruh ve temiz kalbe işarettir. Rüyada bir başkasının şiir okuması, evlilik, dostuk, sevindirici bir habere demektir.

Rüyada, elinde sazı ile kafiyeli bir şekilde şiir söyleyen birini görmek, güzel söz işitmeye, iyi habere, sanat ve şiirden hoşlanmaya tabir edilir.

Rüyada Cenab-ı Hakkı ve O'nun Resûlü'nü medh ü sena eden şiirler yazan birini görmek, hidayete, ilme, nura, izzete, şeref, büyük bir rütbeye ve yüksek mevkiye tabir olunur.

Rüyada hikmete, ilme, marifet ve irfana ait kafiyeli şiirler görmek, ecir ve sevaba, Allah ve Resûlü'nü medh ü sena eden bir şiiri okuduğunu yada ezberlediğini görmek, hayır ve nimete, güzel bir isimle anılmaya işarettir.

Rüyada şeytanî ve nefsanî şiirler görmek veya okumak, bâtıl ve yalana delâlet eder, kazanç maksadıyla şiir söylediğini görmek, yalan yere şahitlik yapmaya, başka insanları hicvetmek gibi çirkin bir şiir söylemek, namuslu kimselere iftira etmeye işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi