Rüyada Karpuz Görmek

Rüyada Karpuz Görmek

Karpuzun özü, kazanç ve rızık ile ifade edilir. Rüyada tamamen yetişmiş ve olgunlaşmış karpuz görmek, vücudun sağlığına ve selamete işaret eder. Derler ki kıpkırmızı karpuz kısmettir, hayır ve faydaya ve vücut sağlığına alamet eder. Rüyada karpuz görmek; yaşamınızda önemli kayda değer mühim değişiklikler olacağına yorumlanır.

Rüyada karpuz görmek, helal rızka, kazançlı işe, bolluğa, mülke kavuşmaya yorulur. Karpuz evliliğe, başarıya, mülke, kudret ve kuvvette yorumlanır. Rüyasında karpuz görenin her ne şekilde olursa olsun, kazancının her işinde büyümeye gideceğini ifade eder. Karpuz rüyası kazancın, bolluğun, bereketin ve paranın işaretidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumcular tarafından yapılan tabirde karpuz, yapacağınız işte kısmetinizin sizinle beraber olduğunu ifade eder. Arzularınızın gerçekleşeceği anlamındadır. Kelek karpuz, yani tamamen yetişmemiş ve olmamış karpuz, sağlamlıktır.


Rüyada Karpuz Görmenin Anlamı ve Yorumu

Özü anlayış ve ilimle tabir olunan rüyada mevsiminde karpuz görmek, rüya yorumcuları tarafından mal ve mülk olarak yorumlanmaştır. Karpuz yemek ani kısmet, karpuz almak, mülke ve nimete sahip olmaya delalet eder. tamamen yetişmiş ve kemale ermiş karpuz görmek, vücudun sıhhatine işarettir. Zindanda olan bir kimsenin rüyada karpuz yediğini görmesi, hapisten çıkacağına delalet eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada karpuz görmek


Rüyada Karpuz Yemek Ne Anlama Geliyor?

Kişi rüyasında karpuz yediğini görmesi, hayır ve menfaattir. Mevsiminde karpuz yemek, tatlı olmasa bile, kavun görmekten hayırlıdır. Rüyada karpuz yemek dedikodunuzun yapılacağına yorumlanır.

Kirmani'ye göre; rüyasında mevsiminde bir karpuz görüp yiyen kederden ve sıkıntıdan kurtulur. Bir rivayete göre de malı çoğalır, iş hayatında daha başarılı olur ve çok mala sahip olmak şeklinde tabir edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

İbn-i Şîrîn (rh.a.) demiştir ki: karpuz yemek kederden kurtulmaktır. Bu rüyayı gören eğer tutuklu ise tahliye edilir. Rüyada karpuz yemek, gam ve kederden kurtulmaya delalet eder.

Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki: Rüyada içi boşalmamış ve bozulmamış karpuz yemek vücudun sıhhat ve afiyetine delalet eder.

Mevsiminde karpuz yemek; üzüntülerden kurtulmaya, bozulmuş karpuz yemek; hastalığa, olmuş karpuz rüyaların genelinde helal mala işarettir.

Rüyada tatlı karpuz yediğini görmek, hayır ve menfaattir. Mevsiminde karpuz görmek ve ondan yemek, sıkıntılardan, hapisten kurtulmaya, sıhhat ve afiyete işarettir. Olgun ve tatlı karpuz yemek, sıhhat ve afiyete, sıkıntılı durumlardan çıkmaya işarettir.


Rüyada Karpuz Kesmek

Küçük karpuzları görmek, büyüklerini görmekten hayırlıdır. Kişinin rüyada karpuz görmesi, hayır ve menfaate ve vücut sıhhatine delalet eder. Rüyada karpuz kesmek, sağlık ve afiyete, rızka ve menfaate işarettir. Karpuz kesmek aynı zamanda, ilme, hayırlı ameller işlemeye, bol rızk ve helal kazanca işarettir.

Bazı rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada karpuz kesmek, memuriyete, helal rızka, bol kazanca, şifaya, üzüntüden kurtulmaya, düşmana galip gelmeye, çocukla müjdelemeye işarettir.

Aynı zamanda rüyada karpuz kesmek hayra, güzel gelişmelere, ömrün uzunluğuna, ayrılık ve hasretin bitmesine işarettir.


Rüyada Karpuz Almak

Karpuz almak, saygın bir konuma gelmeye, hayır ve menfaate, ilim öğrenmeye; hastalık, sıkıntı ve hapisten kurtulmaya, ucuzluk ve bolluğa işarettir. Fakir bir kimse mevsiminde karpuz alsa, zengin olur. Bekar bir kimse rüyada karpuz aldığını görse, evlenir ve bolluğa erişir.

Rüyada manavdan karpuz almak büyük hayırlara, mülk edinmeye, güç ve yetki sahibi olmaya işarettir. Karpuz alınması yeni bir işe para yatıracağınıza işarettir. Tarladan karpuz almak, bir akrabalarını ya da arkadaşlarınızla iş yapacağınıza yorumlanır.

Rüyada karpuz çalmak, işini, mesaisini aksatmaya, hak edilmemiş kazanca işarettir. Rüyada karpuz almak, mülk edinmeye ve nimete sahip olmaya işaret etmektedir.


Rüyada Yeşil Karpuz Görmek

Bir kimsenin rüyasında yeşil karpuz görmesi, birbiri üzerine yığılmış mala delalet eder. Çünkü karpuzlar da tarlada her biri üzerine yığılır.

Rüyada sapı üzerinde duran yeşil karpuz görmek, kişinin hayatında berekete, rızka, ucuzluk ve bolluğa ve nimetin devamına delalet eder.

Bazı kere de yeşil karpuzlar, dünyanın senelerine, aylarına ve günlerine alamettir. Yeşil karpuzlar şehre, çocuğa, zevceye yahut hizmetçiye işaret sayılır.

Ham karpuz, zindeliğe; yeşil karpuz, çocuğa, hanıma, hizmetçiye veya bir yerleşim alanına işaret eder.


Rüyada Kırmızı Karpuz Görmek

Kişinin rüyasında karpuz görmesi var olan sıkıntılardan parça parça kurtulacağını gösterir.

Her türlü süs, ziynet ve bezeğe alamettir. Rüyada elini semaya uzatıp bir kırmızı karpuz almak, mülke ve nimete malik olmaya işaret eder. Rüyada kırmızı karpuz görmek, süs ve bezeğe işaret eder.


Rüyada Karpuz Tarlası Görmek

Rüyada görülen karpuz tarlası, zengin, varlıklı bir kimse olarak tanımlanır. Karpuz tarlası bol rızka, rahat geçime işaret eder. Kimi zaman sağlığa, zenginliğe çağrışım yapar.

Evli bir erkek rüyasında karpuz tarlasına tohum ektiğini görse, eşinin hamile kalacağını belirtir. Rüyada karpuz tarlası, rüyayı gören kimsenin baht, kısmet, şansının açıldığına ve yoksullukan kurtulacağına işaret sayılır.


Rüyada Dilimlenmiş Karpuz Görmek

Abdülgani Nablusi ye göre; vaktinde olmak şartı ile dilimlenmiş karpuz görmek, menfaati ve geçimi yolunda bir aileye delalet eder. İçi boşalmış ve bozulmamış karpuz görmek ve yemek, vücut sağlığına delalet eder. Rüyada dilimlenmiş karpuz görmek sıkıntıların bitmesine, iyi bir işe başlamaya yorulur.

Bir kimsenin rüyasında kesilmiş ve dilimlenmiş karpuz görmesi, ödeyeceği veya ödemesi için ay olarak müddet kestiği bir borca delalet eder.


Rüyada Büyük Karpuz Görmek

Büyük karpuz görmek bereketli rızkı ifade eder ve çok hayırlı bir rüyadır. Büyük karpuzlar, zengin, varlıklı ve insanlara faydalı olunacağı bir kimseyi de işaret eder. Rüyada evinde birçok büyük karpuz görmek, mal artışına veya zengin olmaya işaret eder.


Rüyada Karpuz Çekirdeği Görmek

Rüyada görülen karpuz çekirdeği, uzun ömre, sağlık ve mutluluğu, evlilik veya nişanı ifade eder. Karpuz çekirdeği aynı zamanda rızkın bolluğunu gösterir. Rüyada görülen karpuz çekirdeği o yılın bereketli geçeceğine yorumlanır.

Rüyanızda karpuz çekirdeği görülmesi, mal ve menfaate veya kız çocuğuna işaret eder. Beyaz karpuz çekirdeği, hayra; sarı karpuz çekirdeği, hastalığa; siyah karpuz çekirdeği, sessizlik ve sükunete, gizliliğe işaret eder. Bazen karpuz çekirdeği görmek, sevimsiz, çirkin bir kişiyi işaret eder.


Rüyada Karpuz Dilimi Görmek

Karpuz dilimleri, borç taksitlerine işaret eder. Rüyada karpuz dilimi, hasta için şifaya, sağlıklı kimse için afiyete işarettir. Karpuzun dilimleri ve göbeği, anlayışa, sezgi gücüne ve ilme işaret eder.


Rüyada Karpuz Toplamak

Rüyada karpuzları yerden kaldırdığını ve topladığını görmek, rızka, menfaate, mala, hayır ve iyiliğe delalet eder. Rüyada karpuz toplamak, zenginlik olarak tanımlanır. Rüyada karpuz toplamak evin geçimini sağlamaya çalışan eşe işaret etmektedir.


Rüyada Tarlada Karpuz Görmek

Tarlada karpuz görülmesi sevecen, anlayışlı ve evine düşkün bir eşe işaret sayılır. Rüyada tarlada karpuz, eczacıya, baharatçıya ve ilaç satıcısına işaret eder. Bazen de tarlada karpuz görmek, içinde bulunulan iyi veya kötü halin devam etmeyeceğine, mevcut durumun kalıcı olmadığına işarettir.


Rüyada Karpuz Kabuğu Görmek

Karpuz kabuğu vücudun sıhhatidir. Ayrıca kolay kazanılan bir mal olarak da yorumlanır. Rüyada görülen karpuz kabuğu, beklenmeyen bir yerden gelecek kazancı işaret eder. Ayrıca elbiseye, mala, kısmete ya da çocuk olarak yorumlanır.

Hamile bir kimse rüyada kendisine karpuz kabuğu verildiğini görse, rüya sahibinin ağrısız bir doğum yapacağına işaret sayılır.

Yoksul bir kimse rüyada karpuz kabuğu görse, rüya sahibinin ummadığı bir yerden yardım göreceğine işaret sayılır. Zengin bir kimsenin aynı rüyayı görmesi ise, o kişinin daha da zenginleşeceğine hükmedilir.


Rüyada Çürük Karpuz Görmek

Rüyada çürümüş karpuz, stokçuluğa, cimriliğe, vergi kaçırmaya veya malının zekatını vermemeye işarettir. Rüyada karpuzun içten içe çürüdüğünü görmek, bozulan ekonomik durumu insanlardan gizlemeye ve aynı zamanda gıybet anlamına gelir.


Rüyada Karpuz Satmak

Rüyada kişinin rızkını elde etmek için karpuz sattığını görmesi, hayır ve esenliğe, helal kazanca ve sıkıntıdan kurtulmaya işarettir. Bazen rüyada karpuz satmak, sattığı karpuz miktarı ve değeri kadar kazancının artacağına işaret eder.


Rüyada Karpuz Taşımak

Kucağında karpuz taşımak rüya sahibi için mal ve mülkünün bereketleneceğine, kazancının ise artarak çoğalacağına işaret sayılır. Bazı yorumcular, rüyada mevsiminde karpuz taşımak, sıkıntıdan kurtulup ferahlamaya işaret eder, demişlerdir.

Eğer, karpuza ihtiyacı olan bir hasta, rüyasında eline karpuz geçtiğini görse hastalığından kurtulup afiyete kavuşur.


Rüyada sarı karpuz görmek

Sarı fakat lezzetli karpuz görmek, iyilikle anılan, ardında güzel ve iyi hatıralar bırakan kadın ve erkeklere işaret eder. Karpuzun özü, anlayış ve ilme delalet eder. Bazen de sarı karpuz, rengin sarılığı tabiatın ağırlaşması ve cildin sertliği dolasıyla ya güzel huy veya kötü, ayıp sahibi bir kişiye delalet eder.

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen Rüyaya puan verin!
1317 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi