Rüyada Havuz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Havuz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada havuz görmek makama ve İçi berrak olması şartıyla kerem sahibi birinden gelecek iyiliğe; insanın malı ve menfaate, rızka işaret eder. Havuz, kişinin sevinç duyacağı haberlerin göstergesidir. Eğer havuz temiz görünüyorsa neşeli günler geçireceğiniz anlamına gelir. havuz mutluluk ile tabir edilir.

Havuz, bazen özel hayatta mutlu olmaya yahut insanın mutlu olacağı gelişmelerin işaretidir. Rüyada havuz görmek, güzelliklere delâlet eder. Çünkü insanlar havuz gibi yerlerden hoşlanırlar ve bu tür yerler onlara stres attırmaktadır.

Kişinin havuz görmesi yardıma, dünyaya ve dünya içindeki bütün güzelliklere delâlet eder. Zira hemen her canlının görünce neşelendiği bir yerdir.


Rüyada Havuz Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüya görülen havuzun çeşitli tanımları vardır. Havuzun durumuna, kişinin görme şekline ve havuzun türüne göre yorumlanır.

Havuz bazen bir kadın olarak çşım yapar, bazen de cömert, herkese yardımı dokunan bir adam olarak yorumlanır. Genel olarak rüyada havuz görmek üzüntü, kederin bitip geçmesi, bol rızık, yüksek bina ve rüyayı görenin uzun bir hayat sürmesi demektir. Kimi zaman da, parası bol bir kimseyi işaret eder.


Rüyada Havuza Sahip Olmak

Rüyada bir kimse suyu berrak ve temiz bir havuza sahip olduğunu, veya ondan su içtiğini görse, o kişinin, güzel, ahlâklı, helâl mal ve para sahibi bir kadınla evleneceğine hükmedilir. Rüyayı gören kişinin bol kazanç elde edeceğini belirtir. Şayet havuzun suyu pis ve bulanık ise, o kişinin çirkin, ahlâksız, haram mal ve para kazanmış bir kadınla evleneceğine yorumlanır.


Rüyada Havuz Yapmak

Kişinin kendi bahçesinde bir havuz yaptığını görmesi, faydası dokunan ve ondan yararlanan bir kimseye işaret eder. Rüya sahibi havuz yaptığını görse, varlıklı bir kimse tarafından yardım göreceğine işarettir. Eğer havuzu evinde yapıyorsa cömert bir kimsenin yanında iş bulmaya yorulur.


Rüyada Suyla Doldurulmuş Havuz Görmek

Rüyada havuz doldurmak üzüntü ve kederin geçmesine, sevinç ve ferahlığa, güzel evlada, şerefli hanıma, bol rızka ve yüksek binaya delalettir. Kişinin havuzu suyla doldurması varlık sahibi cömert ve şerefli kimseden ikram ve iyilik görmesine işarettir. Havuz doldurmak neşeli olunacağını gösterir.

Su dolu havuz görmek; Rüyada havuz, kadınla yorumlanır. Temiz su ile dolu bir havuz görmek, güzel, ağır başlı bir kadın olarak tabir olunur. O havuzun kendisinin olduğunu veya o havuzdan su içtiğini gören, öyle bir kadınla evlenir.

Havuzdan su içmek; yahut abdest almak birinden rızka nail olmaya yahut üzüntüden kurtulmaya iş hayatını düzene sokmaya alamettir.

Rüyada, odanın içinde, havuz görmek, aile mutluluğuna yahut kendilerinden ilim öğrenilen kütüphane veya ilim ve irfan ehli komşuya delalet eder.

Rüyada havuz partisi Görmek: Rüya sahibinin rüyasında bir havuz kenarında havuz partisi verdiğini görmesi kişinin uzun bir aradan sonra rahata kavuşacağına, iş yaşamında başarılı gelişmeler yaşayacağına delalet eder. Kimi rüya yorumcusuna göre rüyada havuz partisi görmek, alınacak olan müjdeli haber manasına gelir.


Rüyada Havuz Görmek ile İlgili diğer Yorumlar

Rüyada Havuzun kuruması: Bir kimse rüyada gördüğü havuzun suyunun çekilip kuruduğunu görse, rüya sahibinin veya yakınlarından zengin birinin iflas edeceğine hükmedilir.

Rüyada havuzun yıkılması: Eğer havuzun yıkıldığını görürse, bu kişilerin öleceğine yorumlanır.

Havuzda yüzmek: Rüyada havuzda yüzdüğünü görmek hayra yorumlanır. Rüyada havuzda yüzmek sıkıntıların bitmesine yorulur.

Havuza dalmak: Bir kimse rüyada havuza girip dibe daldığım ve boğulmadığını görse, o kişinin birine aşık olacağına yorumlanır. Şayet havuzdan çıkmadığını görse, o kişinin kara sevdaya yakalanacağına hükmedilir.

Rüyada havuzun içine inmiş merdiven görmek, rüya sahibinin ömrünün o basamakların sayısı kadar ömrünün kaldığına işaret sayılır. Yada o basamakların sayısı kadar çocuk veya torun sahibi olur.

Rüyada havuza bakmak; Geleceğinin çok parlak olmasına yorulur. Fakat içindeki su kirli, bulanık ve yosunluysa geçmişte kaldığı sanılan sorunlar, kavgalar tekrarlanacaktır. Bu yüzden hayal kırıklığı da yaşayabilir.

Rüyada havuz temizlemek: Bir kimsenin rüyasında havuzu temizleyip, temiz berrak suyla doldurması, geleceğin parlak olacağına işaret eder. Bu insan eski dert ve sıkıntılarıyla bir daha karşılaşmayacaktır. Bazen de rüyada havuz temizlediğini görmek, mal elde etmek ve zenginlik anlamındadır.

Havuza girmek; Bir havuza atlayıp dibe daldığını ve boğulmadığını gören, birine âşık olup onunla tanışmaya çalışır. Bir rivayet göre havuzda boğulmak kedere işarettir.

Rüyada susuz kuru havuz görmek; Bir havuzu susuz ve kuru olması hayır değildir. Bir havuzda içine inmiş bir merdiven görmek, iki şekilde yorumlanır: Ya ömründen o merdivenin basamaklarının sayısı kadar yıl kalmıştır veya o basamakların sayısı kadar çocukları ve torunları olur. Bazıları bunu akrabaya nispet etmişlerdir.

Rüyada Havuzda zıplamak; gayreti ve çalışkanlığı ile kazancının bereketli olacağına, her zorluğun üstesinden geleceğine ve yüzünün güleceğine, rüyayı görenin kendisini mutlu ve yenilenmiş hissedeceğine alamet eder. Rüyada havuz zıplayarak atlamak sıkıntıların bitmesine ve sorunların hal olmasına işaret etmektedir.


İslami Tabirlerde, Rüyada Havuz Görmek Ne Demektir?

Kirmani ye göre; rüyada havuz, suyu berrak ve temiz ise, güzel, ahlaklı, helal mal ve para sahibi bir kadın, suyu pis ve bulanık ise, çirkin, ahlaksız, haram mal ve para kazanmış bir kadın ile tabir olunur.

Temiz ve berrak bir suyu olan havuza giren veya onun suyundan içen, güzel ve ahlaklı, helal mal sahibi bir kadınla evlenir. Bulanık ve pis sulu bir havuza giren ve suyundan içen, çirkin ve ahlaksız bir kadınla evlenir.

Abdülgani Nablusi ye göre; havuzlar, cömert, hayırlı ve ondan menfaat gelecek bir insan olarak tabir olunmalıdır.

Suyu tuzlu havuz görmek: Suyu tuzlu bir havuzu gören cömert biri tarafından hayır ve bereket görür. Havuzda abdest aldığını gören Allah in (C.C) izniyle keder ve sıkıntıdan kurtulur. Havuzdan su içtiğini gören, cömert bir kişi tarafından nimet ve bol rızka kavuşur. Evinde bir havuzu yaptırdığını gören, yardım sever bir kişiye hizmet eder.

Denilmiştir ki; havuz görmek, devlet büyüklerinin o yer halkına yardımda bulunacağına delalet eder. Havuzun suyu berrak olup taştığını ve etrafını suladığını görmek, o memlekette bol yağmurların delaletiyle bolluk ve bereket olacağına işarettir. Bir havuzun suyunun kuruyup çekilmesi, zengin bir kişinin iflas edeceğine, havuzun yıkıldığını görmek, bu kişinin ölümüne delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada havuz görmek, cömert ve yararlı bir kimsedir. Su ile doldurulmuş bir havuzu gören kimse, cömert ve şerefli kimseden ikram ve iyilik görür. Havuzdan abdest aldığını görse, üzüntü ve kederden kurtulur. Havuzdan su içtiği görse, iyilik sahibi bir kimseden rızka işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
346 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi