Sitede 11433 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU17°C

Rüyada havuz görmek ne anlama gelir?

Rüyada havuz görmek ne anlama gelir?

İçi berrak Su dolu olması şartıyla, Rüyada havuz görmek, makam ve kerem sahibi birinden gelecek iyiliğe, mala, menfaate ve rızka yorumlanır. Havuz rüyası, üzüntü ve kederin geçmesine, sevinç ve ferahlığa, güzel evlada, şerefli hanıma, bol rızka ve yüksek binaya delalettir. Rüyasında suyla doldurulmuş, havuz gören, cömert ve şerefli kimseden ikram ve iyilik görür.

Havuzdan su içmek yahut Abdest almak birinden rızka nail olmaya yahut üzüntüden kurtulmaya, Rüyada, odanın içinde, havuz görmek, Aile mutluluğuna yahut kendilerinden ilim öğrenilen kütüphane veya ilim ve irfan ehli komşuya delalet eder.

Rüyada havuza bakmak; Geleceğinin çok parlak olmasına yorulur. Fakat içindeki su kirli, bulanık ve yosunluysa geçmişte kaldığı sanılan sorunlar, kavgalar tekrarlanacaktır. Bu yüzden hayal kırıklığı da yaşayabilir. Temiz, berrak, saydam bir havuza bakmak, geleceğin parlak olacağına işaret eder. Bu insan eski dert ve sıkıntılarıyla bir daha karşılaşmayacaktır. Bazende rüyada havuz görmek, zenginlik anlamına da gelebilir.

Su dolu havuz görmek; Rüyada havuz, kadınla yorumlanır. Rüyasında su ile dolu bir havuz görmek, güzel, ağır başlı bir kadın olarak tabir olunur. O havuzun kendisinin olduğunu veya o havuzdan su içtiğini gören, öyle bir kadınla evlenir.

Havuza girmek; Bir havuza girip dibe daldığını ve boğulmadığını gören, birine âşık olup onunla tanışmaya çalışır. Bir rivayet göre havuzda boğulmak kedere işarettir.

Rüyada susuz kuru havuz görmek; Bir havuzu susuz ve kuru olması hayır değildir. Bir havuzda içine inmiş bir merdiven görmek, iki şekilde yorumlanır: Ya ömründen o merdivenin basamaklarının sayısı kadar yıl kalmıştır veya o basamakların sayısı kadar çocukları ve torunları olur. Bazıları bunu akrabaya nispet etmişlerdir.

İslami tabirlerde, rüyada havuz görmek ne demek

Kirmani ye göre; rüyada havuz, suyu berrak ve temiz ise, güzel, ahlaklı, helal mal ve para sahibi bir kadın, suyu pis ve bulanık ise, çirkin, ahlaksız, haram mal ve para kazanmış bir kadın ile tabir olunur.

Temiz ve berrak bir suyu olan havuza giren veya onun suyundan içen, güzel ve ahlaklı, helal mal sahibi bir kadınla evlenir. Bulanık ve pis sulu bir havuza giren ve suyundan içen, çirkin ve ahlaksız bir kadınla evlenir.

Abdülgani Nablusi ye göre; rüyada havuz, cömert, hayırlı ve ondan menfaat gelecek bir insan olarak tabir olunmalıdır.

Suyu tuzlu havuz görmek: Suyu tuzlu bir havuz gören cömert biri tarafından hayır ve bereket görür. Havuzda abdest aldığını gören Allah in (C.C) izniyle keder ve sıkıntıdan kurtulur. Havuzdan su içtiğini gören, cömert bir kişi tarafından nimet ve bol rızka kavuşur. Evinde bir havuz yaptırdığını gören, yardım sever bir kişiye hizmet eder.

Denilmiştir ki; rüyada havuz görmek, devlet büyüklerinin o yer halkına yardımda bulunacağına delalet eder. Havuzun suyu berrak olup taştığını ve etrafını suladığını görmek, o memlekette bol yağmurların delaletiyle bolluk ve bereket olacağına işarettir. Bir havuzun suyunun kuruyup çekilmesi, zengin bir kişinin iflas edeceğine, havuzun yıkıldığını görmek, bu kişinin ölümüne delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada havuz görmek, cömert ve yararlı bir kimsedir. Su ile doldurulmuş bir havuz gören kimse, cömert ve şerefli kimseden ikram ve iyilik görür. Havuzdan abdest aldığını görse, üzüntü ve kederden kurtulur. Havuzdan su içtiği görse, iyilik sahibi bir kimseden rızka işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
243 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi