Rüyada Fil Görmek Ne Anlama Geliyor?

Rüyada Fil Görmek Ne Anlama Geliyor?

Cafer i Sadik a göre; Rüyada fil görmek, yedi şekilde tabir olunur Devlet başkanı, kuvvetli bir erkek, hasetçi bir kişi, gaddar kişi, savaş, düşmanlık, zulüm. Ibn i Sirin e göre; rüyasında geceleyin bir file bindiğini gören evlenir. Gündüz bindiğini gören karisini boşar veya hizmetçisini kovar. Bir rivayete göre, her ne zaman olursa olsun, file binmek, iyiye işarettir. Bir fili yüklediğini gören büyük bir ise geçer. Bir filin ayağı ile başına basarak, kendisini öldürdüğünü gören bir musibete uğrar.

İki başlı bir file binmiş olduğunu gören, çeliştiği isten çıkarak başka bir ise girer. Kirmanî ye göre; rüyada fil görmek devlet büyüğü ile file binmek mevki ile derisi, eti, kemiği ve diğer parçaları mal ve men fakat ile ve nimet ile yorumlanır. Savaş sırasında bir file binmiş olduğunu gören, kuvvetli ve büyük bir düşmanını ortadan kaldırır. Filden düştüğünü gören, bela ve musibete uğrar.

Cabir ül Magrîbî ye göre; rüyada gezmek için çıplak file bindiğini gören, bir kadınla evlenir. Bir filin bir mahalleden başka bir yere gittiğini görmek, o memlekette hükümetin değişeceğine işarettir. Bir filin kendisini ayağının altına aldığını görmek hükümet reisinin rüya sahibine kötülük edeceğine delalet eder. Ebu Sait El Vaiz e göre; rüyada file bindiğini gören, doğruluktan ayrılmıştır.

Bir rivayete göre file binmek, kötü ün yapmak tir. Bazı yorumculara göre; rüyada file binmek veya fil görmek ke derdir. Çünkü filin eti yenmediği gibi sütü de içilmez. Üzerinde davul ve zurna gibi şeyler olduğu halde bir filin kendisine doğru geldiğini ve ona bindiğini gören, rahata ve büyük bir mevkie ulaşır, iki filin birbirleriyle kavga ettiklerini görmek, iki büyük devlet adamının birbiriyle çatışmasına delalet eder.

Filin kendisi ile konuştuğunu görmek, büyük bir kişi ile konuşacağına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada file bindiğini veya sahibi olduğunu ya da file galip geldiğini gören kimse, devlet başkanlığına yaklaşır ve ondan yüksek bir rütbe ve makarna nail ve izzet içerisinde uzun bir ömür sürer. Bir kimse rüyada filin, kendisinin bir yerini parçaladığını görse, o kimseye devlet başkanı tarafından bir afet ve bela erişir.

Eğer rüya sahibi hasta ise ölür. Rüyada gündüzün file bindiğini gören kimse, hanimim boşar. Eyeriyle file bindiğini ve filin de itaat ve inkıyat ettiğini gören kimse, iri yan bir kimsenin kızıyla evlenir. Eğer o kimse tüccarsa ticareti genişler. Filin hortumundan bir şey aldığını gören kimse, yine devlet başkanı tarafından helal mala nail olur. Bazı tabirciler, fil, cömert, kerem sahibi, sabırlı, idareci, halim ve kuvvetli bir devlet başkanıdır, dediler.

Filin, kendisine hortumu ile vurduğunu gören kimse, hayır ve nimete erişir. Eğer binse bakanlık ve valiliğe nail olur. Eğer filin pisliğinden bazı şeyler alsa, onun pisliğinden gördüğü miktarca gören kimse malla zenginleşir. Fil, Salih millete, âlimlere ve insanların şereflilerine işaret eder. Fil, fazla sıkıntılara, yaramazlığa ve meşakkate düşmeye sonra da onlardan kurtulmaya, işaret eder.

Bir kimse fili görse ve ona binmese, nefisçe eksikliğe ve mali ziyana uğrar. Eğer file bindiğini görse, bir mülke nail olur. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada Medine den başka bir şehirde fil görse, sıkıntı ve feryada işaret eder. Eğer fili Medine Münevvere de görse, nimet sahibi bir adama ya da şerefli bir kimseye işaret eder. Bir kimse rüyada filin, kendisini korkuttuğunu veya korkutmak İstediğini görse, hastalığa işaret eder. Eğer filin, kendisini ayağı altına aldığını ve üzerine çıktığını görse, rüya sahibinin öleceğine işaret eder.

Eğer ayağı altına almazsa, rüya sahibine arz olacak sıkıntıya ve ondan kurtulmaya işaret eder. Kadınların her ne şekilde olursa olsun fil görmeleri, hayra işaret etmez. Filin söylediğini gören kimse, devlet başkanından büyük bir hayra erişir. Filin koşarak kendi arkasına düştüğünü gören kimse, zarar eder. Fil, kendisini yakalasa, o kimseye düşmanından zarar erişir. Fil, kendisini yakalasa, kimseye düşmanının zararı erişir. Bir kadın rüyada file bindiğini görse, o kadının öleceğine işaret eder. Filler, kitlik ve kuraklık ile tabir edilir. Rüyada bir savaşta file bindiğini gören kimse, ölür.

Fil eti yediğini gören kimse, mala erişir. Filin azasından veya derisinden ya da kemiğinden bir şey aldığını görse, tabiri yine öyledir. Salih ve takva sahiplerinin rüyada fil görmesinde hayır yoktur. Fil, Taun hastalığı bulunan bir şehrin dışında görülse o şehirden taun gider. Bir fili öldürdüğünü gören kimse bir kişiye zulmeder. Bir kimse rüyada birtakım insanların fillere bindiklerini ve öteye beriye döndürdüklerini görse, eğer savaşta iseler onların mağlup olmalarına işaret eder. Bazen de file binmek, zulüm ve yalana işaret eder.

Fil rüyası olumlu sayılır. Bir file bindiğini gören kimse, akıl edemediği bir şeyi yaparak işinde büyük başarıya ulaşır. üstünde yeşil örtü örtülü gören, havadan para alır.

Nefis mertebesinde rüyada fil görmek kibir ve gurura işaret eder.

Dünyalığı ile mağrur, kaba yaratılışlı kimseye, Filin hortumuyla savrulduğunu görmek görevden uzaklaştırılmaya yahut vefata, Onun hortumundan bir şey çıkarma yahut onu sağmak, idare edenler tarafından gelecek helal kazanca, File binmek ehli olan için memmuriyete, Çıplak file binmek evlenmeye, Fil yabancı devlet reisine, haset eden kimseye, düşmanlık ve nefrete, Fil terbiyecisi, gençlere her türlü bilgi ve beceri öğreten sanat ehli, usta bir kimseye delalet eder.

Rüyada fil görmek hayra yorulur ve keyfinizin yerine geleceğini simgeler. Fil rüyası olumlu sayılır. Bir file bindiğini gören kimse işinde büyük başarıya ulaşır.

Hem para, hem itibar sahibi olacaksınız. İş ve özel hayatınızda her şeyi kontrol altına almayı da başaracaksınız.

Fil rüyası kısmettir. Kişinin akıl erdiremediği şeyi yaparak zengin ve başarılı olmasıdır.

Fil rüyası olumlu sayılır. Bir file bindiğini gören kimse, akıl edemediği bir şeyi yaparak işinde büyük başarıya ulaşır. Üstünde yeşil örtü örtülü gören, havadan para alır.

Ayrıca rüyada fil görmek kibir ve gurura işaret eder.

rüyada file bindigini veya sahibi oldugunu ya da file galip geldigini gören kimse, devlet baskanligina yaklasir ve ondan yüksek bir rütbe ve makama nail ve izzet icerisinde uzun bir ömür sürer.bir kimse rüyada filin, kendisinin bir yerini parcaladigini görse, o kimseye devlet baskani tarafindan bir afet ve bela erisir. eger rüya sahibi hasta ise ölür.rüyada gündüzün file bindigini gören kimse, hanimini bosar.egeriyle file bindigini ve filin de itaat ve inkiyad ettigini gören kimse,iri yari bir kimsenin kiziyla evlenir. eger o kimse tüccarsa ticareti genisler.filin hortumundan bir sey aldigini gören kimse, yine devlet baskani tarafindan helal mala nail olur. bazi tabirciler, fil, cömert, kerem sahibi, sabirli,idareci, halim ve kuvvetli bir devlet baskanidir, dediler.filin, kendisine hortumu ile vurdugunu gören kimse, hayir ve nimete erisir. eger binse bakanlik ve valilige nail olur.eger filin pisliginden bazi seyler alsa, onun pisliginden gördügü miktarca gören kimse malla zenginlesir.fil, salih millete, alimlere ve insanlarin sereflilerine isaret eder. fil, fazla sikintilara, yaramazliga ve mesakkate düsmeye sonra da onlardan kurtulmaya, isaret eder.bir kimse fili görse ve ona binmese. nefisce eksiklige ve mali ziyana ugrar. eger file bindigini görse, bir mülke nail olur.bazi tabirciter, bir kimse rüyada medine'den baska bir sehirde fil görse, sikinti ve feryada isaret eder. eger fili medine-i münevvere'de görse, nimet sahibi bir adama ya da serefli bir kimseye isaret eder.bir kimse rüyada filin, kendisini korkuttugunu veya korkutmak istedigini görse, hastalica isaret eder.eger filin, kendisini ayagi altina aldigini ve üzerine ciktigini görse, rüya sahibinin ölecegine isaret eder. eger ayagi altina almazsa, rüya sahibine ariz olacak sikintiya ve ondan kurtulmaya isaret eder.kadinlarin her ne sekilde olursa olsun fil görmeleri, hayra isaret etmez.filin söyledigini gören kimse, devlet baskanindan büyük bir hayra erisir. filin kosarak kendi arkasina düstügünü gören kimse, zarar eder. fil, kendisini yakalasa, o kimseye düsmaninin zarari erisir.bir kadin rüyada file bindigini görse, o kadinin ölecegine isaret eder.filler, kitlik ve kuraklik ile tabir edilir.rüyada bir savasta file bindigin gören kimse, ölür. fil eti yedigini gören kimse, mala erisir. filin azasindan veya derisinden ya da kemiginden bir sey aldigini görse, tabiri yine öyledir.salih ve takva sahiplerinin rüyada fil görmesinde hayir yoktur.fil, taun hastaligi bulunan bir sehrin disinda görülse o sehirden taun gider.bir fili öldürdügünü gören kimse bir kisiye zulmeder. bir kimse rüyada birtakim insanlarin fillere bindiklerini ve öteye beriye döndürdüklerini görse,eger savasta iseler onlann maglup olmalarina isaret eder.bazen de file binmek, zulüm ve yalana isaret eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
157 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi