Sitede 5484 kişi varparçalı az bulutluAğrıparçalı az bulutlu6.7°C

Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada aslan görmek devlet başkanına yorulur. Aslan rüyası mertebe, makam, mevki, hayra, saltanata, uzun ömre ve bol rızka yorumlanır. Aslan, yüksek mevkideki insanlarla dostluk kurulacağına işarettir. Rüyada aslan görülmesi güçlü biri olduğunuz için her zaman başarılı olacağınız anlamını taşır. Hükumet reisi ile tabir olunur.

İbn-i Sîrîn'e göre (r.a): Aslan kuvvetli ve şiddetli bir düşman demektir. Aslanla dövüştüğünü gören, üzerine saldıran kuvvetli bir düşmanla mücadele eder. Bir aslana karşı çıktığını fakat aslanın kendisine doğru geldiği halde ona saldırmadığını gören, devletten veya devlet adamlarından bir zarar görmez. Aslanla boğuşmak, kazanmaya yorulur.

İslami rüya yorumcularından İmam Cafer Sadık (a.s): aslan görmeyi yönetici, Cesur kişi ve üçlü düşman olarak tabir etmiştir. Aslan adalet veya hükumet kudretidir.

Evde Arslan görmek sağlıklı kimse için uzun ömre delalet eder.

Rüyada aslan kovalaması: Rüyada aslanın birini kovalaması korkuya yorumlanır. Aslan tarafından kovalanmak, tuzağa düşmeye işarettir. Aslan kovalarken kaçtığını gören endişeden, korktuğu ve çekindiği şeylerden kurtulur, düşmanına üstün gelir. Muradına erer. Bir aslanın kendisini kovalaması, hükümetten korkmak anlamına da gelir.

Rüyada aslan kovalaması

Rüyada Arslan yavrusu görmek bir erkek çocuğa işarettir. Aslanın evine girdiğini görmek, hayra, saltanata, uzun ömre ve bol rızka delâlet eder. Bir kadın rüyada aslan yavrusunu emzirdiğini görse, büyük bir adamın sütannesi olur. Eğer aslan yavrusunu besleyen erkekse, bir yere amir olur. Merhametli bir iş adamına da yorumlanır.

Aslan yavrusu

Rüyada aslan görmek ne anlama gelir?

Rüyada aslan saldırması, düşmanlarınız tarafından uğrayacağınız yenilgiye tabir olunur. Şer olarak yorumlanır. Sizi çekemeyen çok kimselerin olduğunu bildirir. Bu tür rüyalar başkalarına anlatılmamalıdır. Rüya sahibinin düşmanları tarafından zarar görmesine yorulur. Hayırlı bir rüya değildir. Rüyayı görenin düşmanlarına karşı tedbir alınması gerektiğini belirtir.

rüyada aslan görmek

Rüyada aslan öldürmek her alanda başarıya ulaşmaya işarettir. Düşmanına karşı zafer elde etmeye yorulur. Rüyasında aslan öldüren her konuda başarıya ulaşır. Rüyada aslanı öldürdüğünü görmek hayır ve nimete delâlet eder.

İbn-i Sîrîn'e göre (r.a.). Rüyada dişi aslanı görmek, kötü düşünceli, zalim ve çocuğuna kahredici bir kadına işaret eder. Rüyada bir dişi arsanla boğuştuğunu gören kimse, büyük bir sıkıntıdan kurtulur. Kendi işlerinde yükselir ve düşmanına galip gelir. Rüyada dişi aslan sütünü içtiğini gören kimse, düşmana galip gelir. Bazı tabirciler dişi aslanı zenginlik olarak tabir etmişlerdir.

Rüyada aslan görmek ne

Aslanın beyazı gündüze, siyahı geceye delâlet eder. Rüyada beyaz aslan gören kişi hayatı boyunca sıkıntı, üzüntü yaşamaz, kıtlığa, yokluğa düşmez, huzurlu yaşam sürer ve rüya sahibi için iyi amele tabir edilir. Beyaz aslana sahip olduğunu görmek, yüksek mertebelere delalet eden bir rüyadır.

Rüyada aslan beslemek, aslanı besleyen erkek yâda kadın fark etmez, işinde yükseleceğe, başarılı bir yönetici konumuna nail olacağa işarettir. Rüyada aslan beslemek önemli insanlarla dostluk kurmaya delalet eder.

Rüyada aslan eti yemek valiliğe, mertebeye, makam ve mala yorumlanır. Rüyasında aslan etini yiyen güç ve büyük bir mülk elde eder. Kendisine Arslan eti getirildiğini görenin eline mal geçer, o etten yemek daha iyidir. Arslan sütü de böyledir. Rüyada bir aslan başı bulduğunu ve onun etinden yediğini görmek, rütbeye ve mala ve nimete delalet eder.

Rüyada aslan görmek ne demektir?

Aslan eti yiyen devlet büyüklerine yakın olur ve onların itimadını kazanır. Aslanın derisi, kılı, eti ve kemiği; ya hükümetten veya düşmandan gelecek malla tabir olunur.

Rüyada aslan sevmek; yardımlaşmaya, başarıya ulaşmaya ve yüksek yerlere gelmeye işaret eder. Rüyada aslan sevdiğini gören kişinin ileri ki hayatının olumlu yönde etkileneceğine işarettir.

Aslan ısırması maldan ya da dünyalıktan görülecek zararlara yorulur. Aslana binmek güçlü bir düşmana galip gelmeye, Aslana sırtını dayamak, kayıp ve üzüntüye işarettir. Aslanla boğuşan kimsenin düşleri gerçekleşecek demektir. Bir kimse aslanın kendisini ısırdığını görse, ısırdığı miktar düşmanından bir şeye erişir. Bir aslanın kendisini ısırdığını veya pençesiyle bir tarafını yaraladığını gören, düşmanından zarar görür.

Rüyada aslandan korkmak; Aslanla karşılaşan ve korku duyan bir kimse maceralı sayılan bir işten büyük kazanç sağlayacak. Üstün, önemli biriyle dost olacak anlamına gelir. Kafesteki aslan bir dostun güç durumda kalacağına işarettir. Aslandan korktuğunu fakat bir zarar görmediğini gören, düşmanından kurtulur.

Evinde aslanlar bulunduğunu gören, hayra erer, ömrü uzun olur. Eğer o evde bir hasta varsa iyi olur. Aslanın derisinden, etinden, kemiğinden, kılından, damağından ve aslanın bir şeyinden bir parça bulduğunu gören miras yer.

Rüyada aslanın bir parçası: Aslanın vücudundan bir parçanın eline geçtiğini görmek, düşman malından faydalanmaya işarettir. Bir aslanı arkasına yüklediğini gören düşmanı ile anlaşır.

Aslanın arkasından dolaşarak önüne çektiğini göreni, hükümet cezalandırır. Bir aslan başı aldığını gören büyük bir makama geçer.

Rüyasında aslanı sağdığını gören, devletin malini idare eder. Eğer tüccarsa mali artar, isçi ise kazancı çoğalır.

Rüyada aslanla ilgili diğer tabirler

Rüyada aslan öpmek: Rüyasında kendisini bir aslanının kucakladığını gören, devlet büyüklerine yakınlaşır. Bir aslan öptüğünü veya aslanın kendisine tatlı, tatlı baktığını gören, hükümet hizmetine girerek hayır ve menfaat görür. Eğer çalışıyorsa derecesi yükselir.

Rüyada Aslana binmek Es Salimi ye göre: Rüyasında aslana bindiğini gören, büyük ve kuvvetli bir düşmanına üstünlük sağlar.

Aslanı görüp kaçtığını ve hayvanin kendisini görmediğini gören, ilim ve hikmete nail olur. Bir aslanın bir memlekete girdiğini görmek, orada hükümet başkanının değişeceğine işarettir.

Rüyada aslanla boğuşmak: Aslanla dövüştüğünü gören, azgın düşmanla kavga eder. Aslanın derisinden yahut kılından bir şey aldığını görenin eline düşmanın malından bir şey geçer. Çok kere bu, miras malına işaret eder. Kendinize güvenen, güçlü bir insan olduğunuz için, hayatta her zaman başarılı olacaksınız.

Rüyada aslan avlamak diğer sultanlara hile yapan büyük bir sultan ile tabir olunur.

Rüyada aslan almak, ümitsizlikten sonra ulaştığı itibarlı mertebeye, saygınlığa, yüksek kazanç ve servete işarettir.

Rüyada aslan başı görmek: Yüksek bir mertebeye yükseleceğinize işaret eder.

 • Aslanı genç bir kızın görmesi: İyi bir evliliğe.
 • Bekâr biri dişi Aslan görürse: Bir kız veya dulla tanışmaya.
 • Dişi aslan: Zenginliğe. Yavru aslan: İyi bir iş arkadaşına.
 • Koşan aslanlar: Umulmayan bir zenginliğe ve mutluluğa.
 • Aslana binmek: Sözü geçen biri olmaya, başarıya.
 • Aslanla boğuşmak: Kazanmaya.
 • İki aslanın kavgası: İki kişinin kavgasına seyirci kalmaya.
 • Aslan eti yemek: Zenginliğe ve mal edinmeye.
 • Aslan öldürmek: Her alanda başarıya.
 • Aslanla konuşmak: Güçlü dostlara
 • Aslan kükremesi: Kötü habere
 • Aslana sırtını dayamak: Kayıp ve üzüntüye.
 • Aslanın birinin yanına gitmesi: O kişinin üzüleceğine.
 • Aslan tarafından takip edilmek: Tuzağa düşmeye işarettir.

Genel anlamda aslan görmek hayırlara yorulur. Büyük lider ve devlet başkanı manasına gelir.

Görme durumu ve şekline göre kişinin hayatının sıkıntılı ve liderlikle geçmesine delalet eder. Rüyada aslan görmek aynı zamanda mantıksız hareket eden bir dostun güç durumda kalacağını işarettir. İşte rüyada aslan görmenin dini tabiri ve detaylı yorumu. Rüyada aslan kovalamak güç demektir.

Kafesteki aslan bir yakının güç ve zor durumda kalacağına işarettir. Aslanla boğuşan kimsenin düşleri gerçekleşecek demektir. Ibni Sirin e göre (r.a): Rüyada Aslan görmek kuvvetli ve şiddetli bir düşmanla yorumlanır. Aslanla dövüştüğünü gören, üzerine saldıran kuvvetli bir düşmanla mücadele eder.

Kafesteki aslan bir dostun güç durumda kalacağına işarettir. Aslanla boğuşan kişinin hayalleri gerçekleşecek demektir. İbn-i Sîrîn'e göre (r.a): Rüyada Aslan görmek kuvvetli ve şiddetli bir düşmanla yorumlanır. Aslanla dövüştüğünü gören, üzerine saldıran kuvvetli bir düşmanla mücadele eder.

Rüyada aslan öldürdüğünüzü gördüyseniz çalışmalarınızda başarıya ulaşacağınız anlamına gelmektedir. Rüyada aslanla karşılaşan ve korku duyan biri maceralı sayılan işlerden büyük kazanç sağlayacak ve önemli, zengin biriyle dost olacak anlamına gelir. Kafesteki aslan bir arkadaşınızın güç durumda kalacağına işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
209 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi