Rüyada Çeyiz Görmek Ne Demek, Neye Yorumlanır?

Rüyada Çeyiz Görmek Nedir? Çeyiz Rüyası Ne Anlama Gelir?

Rüyada çeyiz görmek genç kız ve bekâr erkek için evlenmeye işaret eder. çeyiz almak yolculuk ile tabir edilir. Rüyada çeyiz sandığı görmek rüya sahibinin huzurlu evine, dükkanına, kazanç sağlayacağı işyerine, bekarın evlenmesine, yoksulun zengin olması anlamına gelir. Rüyada çeyiz hazırlamak üzüntü ve sıkıntının bitmesidir. Rüyada çeyiz serildiğini görmek ise yeni bir ev sahibi olacağınız demektir. Genel manada çeyiz rüyaları rüya sözlüğü yorumcuları tarafından her zaman hayırlara tabir edilmiştir. Evli birinin çeyizlerini eskimiş görmesi uyun yaşamaya delalet eder.


Rüyada Çeyiz Almak

Kişinin rüyasında çeyizlik aldığını görmesi en hayırlı rüyalardan biridir ve rüyayı gören kişinin yakın zamanda hayır ve mutlulukla karşılaşacağı anlamına gelmektedir. Rüyada çarşıdan çeyiz alan kişinin dileğinin gerçekleşeceği, istediklerinin bir bir gerçekleşeceğine yorumlanmaktadır. Evli kimselerin çeyiz alması işlerinde gelir elde edeceğine yorulur. Çarşıdan çeyiz satın aldığını görmek, büyük bir miras için bir başka memlekete gideceğine delalet eder.


Rüyada Çeyiz Sandığı Görmek

Rüyada görülen çeyiz sandığı genç kızlar için doğrudan doğruya evlilik anlamına gelir ve içi dolun çeyiz sandığı bolluk ve zenginliğe alamettir. Rüyada çeyizleri sandığa yerleştiren kendine ev alacaktır. Kırık çeyiz sandığı, yakında alınacak güzel bir habere delalettir. Boyalı ve işlemeli çeyiz sandığı, güzel ve mutlu bir hayata delildir. Rüyada çeyiz sandığı görmek, rüyayı gören askerlik çağında ise askere gideceğine yorulur. Memur ise; başka bir yere tayin edileceğine yorumlanır.


Rüyada Çeyiz Hazırlamak

Kişinin rüyasında çeyiz hazırladığını görmesi mutlu bir yaşantının olacağı demektir. Rüyanızda çeyiz hazırlamanız Sağlığa ve yeni eşyalara yorulur.


Rüyada Çeyiz Serildiğini Görmek

Çeyizleri bir yere sermek yeni eve işaret edilmiştir. Çeyiz serildiğini gören kişi bir kısmetten bir pay alır. Çeyiz serilmesi genç kız ve bekâr erkek için evlenmeye yorulur. Çeyizlerin bir oda da sergilendiğini görmek, evden taşınmaya veya bir ev satan alma ya da tabir edilir.


Rüyada Çeyiz Sermek

Rüyasında kendisinin çeyiz serdiğini gören kişinin rızkının bollaşacağına tabir edilir. Rüyada çeyiz sermek iyi bir istikbalinizin olduğuna, şayet bekarsanız pek yakında nişanlanacağınıza veya evleneceğinize yorulmaktadır.


Rüyada Başkasının Çeyizini Görmek

Demişler ki rüyada çeyiz görmek sefere yorumlanır. Başka bir kimsenin çeyizini görmeniz arzularınızın gerçekleşeceğine işarettir. İslami rüya tabiri yapanlara göre rüyada başkasının çeyizini görmek şansınızın ve saygınlığınızın artacağına, işinizin iyiye gideceğine yorumlanır.


Rüyada Çeyizlik Eşya Görmek

Görmüş olduğunuz çeyizlik eşya miktarınca mal ve rızk elde edeceğinize işarettir. Gurbette olan bir kimsenin rüyasında çeyizlik eşya görmesi, esenlik içinde memleketine döneceğine işarettir. Bazı rüya tabiri yapanlara göre rüya çeyizlik eşya görmek maddî gelir elde edeceğinize yorumlanır.


Rüyada Çeyiz Taşındığını Görmek

Rüyada çeyiz taşınması işlerinizin iyi olacağına ve hayır kapılarının yüzünüze açılacağı manasındadır. Çeyiz taşımak aynı zamanda önder ve saygın bir kişi olacağınıza yorulur. Evli bir kimsenin rüyasında çeyiz taşıdığını görmesi saygınlığının ve görkeminin devamlılığına yorumlanmaktadır. Genel anlamda bu rüya yöneticiliğe işarettir. Aynı rüya bekarlar için evliliğe, evli insanlar için makam ve saygınlığa işarettir.


Genel Anlamda Rüyada çeyiz görmenin tabiri şu şekildedir:

  • Bekarlar için evlenmeye
  • İşlerde kazanç ve bereketi,
  • Sağlıklı yaşamaya
  • Huzurlu bir hayata
  • Esenlik ve mutluluğa yorumlanır.
Lütfen Rüyaya puan verin!
1739 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Fatma

Fatma

2 yıl önce

Ruyamda evli ve hamile olan kizimin çeyizlerinin serildigini gördüm duyun hazirligi yapiyoduk

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi