Rüyada Sandık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Sandık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sandık görmek, kadın yahut hizmetçiye, kişinin evine, dükkânına, bekârın evlenmesine, yoksulun zengin olmasına işarettir. Yolculuk sandığı yolculuğa yahut bir yere gönderilecek elçi demektir. da içi dolun sandık görmek, bolluk ve zenginliğe yorulur.

Rüyada Sandık Görmenin Anlamı ve Yorumu

Dolu bir sandık satmak veya başkasına vermek, gizli işler meydana çıkaracağına işaretti. Başkalarının sandığını açmak, bekârlığa; boş sandık, kısmetsizliğe çıkar. Demir sandık, mevkide yükselişe; tahta sandık, evliliğe; kırık sandık, iyi bir haber anlamına gelir. Denizde yüzen sandık, büyük bir kısmete; boyalı ve işlemeli sandık, çok iyi ve mutlu bir yaşantıya; kapağı açılmayan sandık, kedere ve üzüntüye işarettir.

Sandık, nereden geldiği belli olmayan kısmettir. Rüyayı gören bekârsa, kısa zamanda evlenir. Rüyada türlü eşyayı sandığa yerleştiren kendine ev alacaktır. Rüyada içi dolu sandık görmek, zenginliğe işaret eder.

Dolu bir sandık satmak veya başkasına vermek, gizli olayları ortaya çıkaracağına yorumlanır. Başkalarına ait sandığını açmak, evlenemeyeceğinize yorumlanır.

Boş sandık kıymetsiz şeylerle ilgilendiğinize, işaret eder. Kırık sandık, yakında gelecek güzel bir habere işarettir. Boyalı ve işlemeli sandık, çok güzel ve mutlu bir hayat yaşamaya işarettir.

Demir sandık, yüksek makamlara yükselmeye işarettir. Tahta sandık, yakında bir evliliğe yorulur. Kapağı kapalı sandık, üzüntüye yorumlanır.

Temiz, sağlam, tahta sandık hayırlı bir evliliktir. Açık sandık kısmettir ve içindekilere göre yorumlanmalıdır.

Rüyada sandık görmek ese, bir rivayete göre; büyük bir is adamı olmaya delalet eder. Büyük bir demir sandık aldığını veya kendisine verildiğini gören, evlenir.

Tahta sandık demir sandıktan daha az olarak aynen tabir olunur. Sandığının kırıldığını veya kaybolduğunu görenin esi vefat eder.

Caferi Sadik a (RA) göre; rüyada görülen sandık üç şekilde tabir olunur: Büyük makam, rütbe, güzel bir es. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen sandık, kadına işarettir.

Rüyada dolu sandık görmek

Bolluk ve zamanla gerçekleşecek bir zenginliğe, bos sandık görmek; fakirlik çekmeye, sandığın içindeki eşyayı bir başkasına vermek ya da satmak; gizli islerinizin gözler önüne serileceğine, başkasına ait bir sandığı açtığını görmek; ömür boyunca bekâr kalmaya, sandık içinde bir ölü sakladığınızı görmek; yaptığınız kötülüklerin karşılığını fazlasıyla ödeyeceğinize işarettir. Sandık, nereden geldiği belli olmayan, asli bilinmeyen herkesin ilgilendiği kısmettir. Rüyayı gören bekârsa, kısa zamanda evlenir. Rüyada türlü eşyayı sandığa yerleştiren biri evini değiştirecektir. İçindeki eşyalar güzelse kendine ev alacaktır.

Sandık görmek, rüya sahibinin evine, hanımına ve dükkânına işarettir. Sandık görmek bekâr kimse için evlenmeye, fakir içinde zenginliğe işarettir. Yolculuk sandığı da sefere çıkmaya veya bir yere gönderilecek elçiye işarettir.

Sandık, nereden geldiği belli olmayan, aslı bilinmeyen herkesin ilgilendiği kısmettir. Rüyayı gören bekârsa, kısa zamanda evlenir. Rüyada türlü eşyayı sandığa yerleştiren biri evini değiştirecektir. İçindeki eşyalar güzelse kendine ev alacaktır.

Rüyada dolu sandık görmek; bolluk ve zamanla gerçekleşecek bir zenginliğe, boş sandık görmek; fakirlik çekmeye, sandığın içindeki eşyayı bir başkasına vermek ya da satmak; gizli işlerinizin gözler önüne serileceğine, başkasına ait bir sandığı açtığını görmek; ömür boyunca bekâr kalmaya, sandık içinde bir ölü sakladığınızı görmek; yaptığınız kötülüklerin karşılığını fazlasıyla ödeyeceğinize işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
192 kişi puan verdi. Ortalama puan: 7

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

2 Yorum

Devran

Devran

9 ay önce

Rüyamda ahit sandığı ve zübeyir kılıcını gördüm

Nurdan

Nurdan

1 yıl önce

Rüyamda içi kahverengi tahta sandıklarda dolu büyük bir bahçeli, birçok odası ve birçok demir kapısı olan köy evi gibi bir eve taşınmışım. Sonra bir altın bileklik ve bir altın veya yüzüğü çıkarıp kanepenin üstüne koyuyorum. Bakkala çok sayıda şişe suyu almaya gitmek için hazırlanıyorum. Demir kapılardan birinin arkasında anahtar takılı. Kapılar çok yeni değil.

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi