Sitede 4891 kişi varaz bulutluAğrıAz bulutlu17.9°C

Rüyada kaybolmak ne anlama gelir?

Rüyada kaybolmak; nasibin noksanlığına, nasibin azalmasına işarettir. Rüyada kendi evinin kaybolduğunu görmek, mâlik olduğu şeylerin elden gitmesine delâlet eder. Kalabal...

Rüyada kaybolmak ne anlama gelir?

Rüyada kaybolmak; nasibin noksanlığına, nasibin azalmasına işarettir. Rüyada kendi evinin kaybolduğunu görmek, mâlik olduğu şeylerin elden gitmesine delâlet eder. Kalabalık içinde kaybolmak ilim ve dünyalığı ile insanlara yararlı olup, onlar nezdinde şöhret bulmaya yorumlanır. Kaybolmak, bazen de nasibin noksanlığına işarettir.

Rüyada kendini kaybolmuş görmek:

Kendini kaybolmuş gören kişi, kendisini olayların akışına kaptırmış demektir. Bu bıkkınlıktan kurtulması gerektiğini bildirir. Kişinin hayatının değişeceğine işaret eder.

Rüyada herhangi bir şeyin kaybolması

Rüyasında bir şeyinin kaybolduğunu görmek, o yerde adının unutulacağına yorumlanır.

Rüyada aileden birinin kaybolması

Rüyada Aile halkından anne, baba, eş, çocuk gibi birisinin kaybolduğunu görmek, keder ve sıkıntıya işarettir.

Rüyada önemli birinin kaybolması

Kendisinin kıymetli bir sevinin kaybolduğunu görmek, zarar göreceğine ve bir rivayete göre de sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder. Âlim bir kimse rüyada halk arasında kaybolduğunu görse, o âlimin ilminden halkın faydalanmasına ve şöhretinin yayılmasına işarettir.

Kalabalıkta kaybolmak

Rüyada büyük bir kalabalık arasında kaybolduğunu görmek, yaptığı bir iste başarıya ulaşamadığına başka birisinin kalabalıkta kaybolduğunu ve arkadaşları tarafından arandığını görmek, bu kişinin şanslı olduğuna ve bulunduğu zaman da şansının açılacağına delildir.

Rüyada kıymetli eşyanın kaybolması

Rüyasında kıymetli bir eşyasının kaybolduğunu görmek gelecek bir şerrin uzaklaştığına ve selamete eriştiğine işarettir.

Rüyada elbiselirin yada evin kaybolduğunu görmek

Rüyada bazı elbiseleri veya evi kaybolduğunu gören kimsenin malik olduğu şeylerin ondan gitmemesine işarettir. Bir kimse rüyada bütün elbiselerinin kaybolduğunu görse ona gelecek şerrin gitmesine işarettir.

Rüyada kaybolan birinin geldiğini görmek

Cabiru'l-Mağribî demiştir ki: Rüyada bilinmeyen, kaybolan bir adamın geldiğini görmek, ondan sevinçli bir haber almaya delâlet eder. Yine nerede olduğu bilinmeyen kimsenin selâmetle döndüğünü görmek, işlerin düzgün ve yolunda gideceğine işarettir.

Kaybolmuş kimse görmek garip birine yahut kişinin kendini dünyaya vererek erdemlerini yitirmesine, kişinin eşya yahut elbiselerin kaybolması bunları yitirmesine delalet eder.

Rüyada kaybolmuş duvar görmek

Rüyada mahvolmuş, kaybolmuş, yıkılmış duvarı görmek, arkadaşlara, dağılmış bir insana veya büyük bir âlime delâlet eder.

rüyada kendi cüzdanın kaybolduğunu görmek

Rüyada para cüzdanının kaybolduğunu görmek, eldeki malın zayi olacağına veya devlet adamlarının eline geçeceğine delâlet eder.

Rüyada şafağın kaybolması

Rüyada şafağın kaybolduğunu görmek, matlub işin nihayet bulmasına delâlet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
100 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi