Bitlis Yaşam

Özel öğrenciler polis botuyla Van Gölü'nü gezdi

Bitlis'in Güroymak ilçesindeki Gölbaşı Ortaokulu koordinesinde başlatılan proje kapsamında 24 özel gereksinimli öğrenci için polis botuyla Van Gölü'nde gezi düzenlendi.

Bitlis'in Güroymak ilçesindeki Gölbaşı Ortaokulu koordinesinde başlatılan proje kapsamında 24 özel gereksinimli öğrenci için polis botuyla Van Gölü'nde gezi düzenlendi.

Bitlis: Güroymak'ta rehabilitasyon okullarında eğitim gören 24 öğrenci, öğretmenleri eşliğinde Bitlis Emniyet Müdürlüğüne bağlı Tatvan'daki polis kampına getirildi. Burada öğrencilere dalgıçlık ve dalış malzemeleri hakkında bilgilendirmeler yapıldıktan sonra bota bindirilerek can yelekleri giydirildi. Gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından Bitlis Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesine bağlı Sualtı Grup Amirliğine tahsis edilen "Şehit Çarşı ve Mahalle Bekçisi İsa Budak" kontrol botuna bindirilen öğrencilere Van Gölü'nde gezi yaptırılarak çeşitli ikramlar ve hediyeler verildi.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan rehabilitasyon merkezinde görevli Psikolojik Danışman Mehmet Şah Özcan, "Özel gereksinim öğrencilerimizi buraya getirerek sahil güvenlik botlarıyla gezdirdik. Özel çocuklarımızla göstermelik değil de hayatın her alanında bizim bunlara pozitif bir ayrımcı yaklaşımımız var. Bugün çok eğlendiler. Çok farklı geldi onlara. Çok güzel oldu. Umarım bu tür etkinlikler sadece bir gün, bir hafta ile kalmaz. Hayatımızın her alanında en azından farkındalık oluşsun diye daha da artırılır diye yetkililer seslenmek istiyoruz. Bu etkinlikte emeği geçen hocalarımıza ve emniyet mensuplarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Bekçi, Bitlis, Dalgıç, Güroymak, Polis, Şehit, Tatvan, Van, Van Gölü gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir