Nuh’un Gemisi Temalı Seramik Sergisi, Ağrı'da Sergilendi

Nuh’un Gemisi Temalı Seramik Sergisi, Ağrı'da Sergilendi

AĞRI - IC İbrahim Çeçen Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer’in Nuh Tufanı temalı seramik eserleri sergisinin açılışı yapıldı.

AĞRI - IC İbrahim Çeçen Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer’in Nuh Tufanı temalı seramik eserleri sergisinin açılışı yapıldı.

İbrahim Çeçen Vakfı (IC Vakfı) ile Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Nuh’un Gemisi temalı Seramik Sergisi, sanatseverlerle buluştu.

Törende konuşan IC İbrahim Çeçen Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer şunları söyledi:

"Şu pandemi döneminde evde bulunduğumuz süreçte çamuru Nuh Tufanı ile Nuh’un Gemisi ile bütünleştirmek istedim. Duygularımı yansıtmak istedim. Her yaşta bir şeyler öğrenilebilir yolundayım. Ben üç yıldır seramik yapmaya çalışıyorum. Bu yaşta yapmaya çalışıyorum ki özellikle gençler mesleklerinin dışında sanatın bir koluyla bir hobi olarak ilgilenmeleri de hayata bakış açılarının daha güzelleşeceğine inanıyorum. Başka bir önemli nokta da Ağrı’nın tanıtımı. Ağrı’nın tanıtımında sanatın da önemli bir rolünün olduğuna inanıyorum. Ağrı gönüllüsü bir vatandaş olarak sanatla Ağrımızın kültür ve öğelerini nasıl yansıtabiliriz. Bunu yansıtmaya çalıştık. Katılan herkese teşekkür ediyorum. "

Törende konuşan Ağrı Valisi Dr. Osman Varol ise, böyle bir etkinlikte olduğundan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Burada en önemli mesajlardan bir tanesi profesyonel yaşantı içerisinde olan bir insanın sanatsal bir meşgaleyle iştigal edip, bir hobi alanı kendisine yaratıp bu alanda önemli eserler ortaya koymasıdır. Çünkü bu dünya çapında araştırmalara konu olmuş bir şeydir. İşimizde ki verimi arttırmak istiyorsak, alanımızın dışında bir şeylerle mutlaka uğraşmamız gerekiyor. Onun için biz hobi edinmeyi birçok çalışma arkadaşımıza öneriyoruz. Bu serginin daha sonra birkaç ilde gerçekleştirilecek olması, bu serginin satışının da yine öğrencilerimize ayrılacak olması bu da işin manevi boyutunu çok kıymetli kılıyor. Ortaya konulan eserlerden dolayı tebrik ediyorum. "

Açılış töreninin ardından sergide bulunan eserleri inceleyen Vali Varol, IC İbrahim Çeçen Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer’i eserlerinden dolayı kutladı.

Seramik sergisi sonrasında Tuvale Yansıyan Ağrı konulu resim sergisini inceleyen Vali Dr. Osman Varol, IC İbrahim Çeçen Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer’den eserlerine ilişkin bilgi aldı.

Ağrı’dan sonra Ankara, İstanbul ve Antalya’da sanatseverlerle buluşacak olan seramik sergisinde bulunan eserler satışa sunulacak ve elde edilen gelir ile IC İbrahim Çeçen Vakfı aracılığıyla üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlanacak. Programda davetlilere aşure ikram edildi.

Sergiye Ağrı Vali Yardımcısı ve Hamur Kaymakamı Kerem Türker, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Kaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Şafi Erim, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Engin ile çok sayıda davetli katıldı.

HABER: ÖZGÜR KARİP

ağrı meral dinçer seramik sergisi1

ağrı meral dinçer seramik sergisi1

ağrı meral dinçer seramik sergisi2

ağrı meral dinçer seramik sergisi3

ağrı meral dinçer seramik sergisi4

ağrı meral dinçer seramik sergisi5

ağrı meral dinçer seramik sergisi6

ağrı meral dinçer seramik sergisi7

ağrı meral dinçer seramik sergisi8

ağrı meral dinçer seramik sergisi9

ağrı meral dinçer seramik sergisi10

ağrı meral dinçer seramik sergisi11

ağrı meral dinçer seramik sergisi12

Yorum Ekle