Muhsin Bulut

Son dakika Muhsin Bulut haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ve yeni güncel Muhsin Bulut haberleri anında bu sayfada bulunmaktadır.

Muhsin Bulut
Muhsin Bulut

Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürü. Ebu Muhsin Bulut Kimdir? 1968 yılında Ağrı’da doğdu. İlk ve ortaokulu Tutak Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda okudu. DYP sınavını kazanarak Bitlis Erkek Öğretmen Lisesi’nde eğitimine  başladı ve 1987 yılında mezun oldu.

53 yaşında olan Muhsin Bulut Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Aynı yıl Trabzon-Çaykara ilçesinde göreve başladı.

Sırasıyla Trabzon, Bayburt, Ağrı ve Van illerinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak çalıştı. 28 Şubat Darbesi sürecinde 1999 yılında Doğubayazıt'tan Eleşkirt ilçesinin Molasüleyman Köyüne sürgüne gönderildi.

Ebu Muhsin Bulut 2004 yılından beri Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak görev yapmaktadır.

2000-2004 yılları arasında Mustafa Bulut müstear ismiyle Van Şark Yıldızı Gazetesi'nde Kültür-Sanat ve Edebiyat üzerine haftalık yazılar yazdı. Çeşitli edebiyat dergilerinde şiirleri yayınladı. İlk şiir kitabı 'Adı Umut' 2017 yılında yayınlandı.

Muhsin Bulut'un Yayınlanmış Eserleri

  • Adı Umut (şiir, 2017);
  • Alnında Yıldızlar Taşıyan Adam (şiir, 2018);
  • Ay Işığında Notlar (deneme, 2019);
  • Biz Devrimi Çok Sevmiştik (şiir, 2019).

Son Dakika Muhsin Bulut Haberleri

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?